Wpis z mikrobloga

 Polish are often thieves and benefit scroungers, not many Brits like them. If 50k Poles were in England no one would notice, but when 2-3 million flood into UK its suspicious, ie Poland must be a very bad place or Poles really hate their country so they will probably hate UK too, otherwise why else would Poles leave their country in such huge proportions? Also Poles are envious to anyone who has more money and better car. Any Russian can go to UK if they want to, they need to hassle with paper work but its not a huge deal for those who want to. Those who wanted to move already did, most Russians are tourists or students with money, while Poles serve them in cafes and pick vegetables at farms, thats why they hate Russians.


- Oto co mój znajomy Anglik myśli o polakach w UK. On ma żonę Rosjankę

#emigracja #stoppolonizacjieuropy

#rosja #uk
  • 31
@ama_deo: Prawda, że Polacy wyemigrowali w ogromnych ilościach i że nie zawsze zachowują się, jak trzeba, ale żeby powiedzieć, że nienawidzą Rosji, bo istnieją bogaci Rosjanie to gruba przesada i zwyczajna ignorancja.

No i btw. pamiętaj, że Rosja to jednak bardzo liczny kraj, nic dziwnego, że przy ich obecnym układzie społecznym mają całkiem dużo bogatych ludzi jeśli chodzi o samą, czystą liczbę, bez odniesienia do ilości osób biednych.
@Dramir: Ale takie nachodzą pierwsze wnioski. Bo kto może bardziej się zeszmacić, niż sami Polacy? Kto czyści kible w UK? Rosjanie? Nie Polacy! Rosjanie to dumny naród, prawdziwy kraj, za to ich szanuję, mimo że potępiam aneksje krymu
@ama_deo: Mnie bardziej smucą tacy ludzie jak Ty, którzy wrzucają wszystkich do jednego worka i nie przyznają się do swojej ojczyzny (dlatego mam nadzieję, że tylko trollujesz). Każdy odpowiada za siebie, nie wiem dlaczego mam się wstydzić za jakiegoś złodzieja tylko dlatego, że jest z Polski. Druga sprawa- nie wszyscy mogą być programistami i dyrektorami, a traktowanie ludzi jako szmaty tylko dlatego, że pracują jako zwykli "robole" imo gorzej świadczy o
@ama_deo: Trzeba być idiotą i historycznym ignorantem, by nie wydedukować skąd bierze się niechęć do Rosji i Rosjan w Polsce. Jeśli pierwszym wnioskiem dla tego twojego znajomego była jakaś zazdrość wobec Rosjan, to ręce opadają i nawet nie chce mi się tego komentować.

Natomiast faktem jest, że także szanuję Rosjan za ich dumę, która ma nieco większe przełożenie na rzeczywistość niż u nas.
@darjahn: ludzie wykonujący najniższe zawody powinni je wykonywać w kraju, by uchowac trochę godności. Programiści mogą wyjeżdżać, wstydu raczej nie narobią. Ja już tylu nieprzyjemnych sytuacji usłyszałem, że już się nie chcę przyznawać, bo jeszcze będę szykanowany
@Dramir: ale te "wnioski" wobec Rosjan to nie moje tylko tego anglika, który widzi ze Polacy to zdesperowana grupa pracująca ciężko za nic jakby byli z 3go świata, w dodatku niechętnie odnoszą się do Rosjan, którzy tam są znani ze swojego bogactwa
@ama_deo: Dobrze wiesz, że w Polsce wykonując takie zawody ciężko (delikatnie mówiąc) jest przeżyć. Z jednej strony podziwiasz Rosjan za dumę, a sam zachowujesz się wręcz przeciwnie ;)
@ama_deo: Nie była to aluzja do Ciebie tylko do niego. Jeśli rzeczywiście wyciągnął takie wnioski, to jest zwykłym, historycznym ignorantem, żeby nie powiedzieć głupkiem. Poza tym, powiedzmy sobie szczerze, ma żonę Rosjankę, więc jego ocena jest tym bardziej nieobiektywna i nietrafna. Jeżeli kojarzy Rosję wyłącznie z bogactwem, do którego dostęp ma tam tak naprawdę stosunkowo nieduża grupa 140-milionowego społeczeństwa, tylko pogratulować.