Wpis z mikrobloga

Uwaga, będzie o pieniądzach! Z tego co mi wiadomo to każdy jeden kraj na świecie używa pieniędzy. Czy będą one papierowe, plastikowe, bawełniane czy metalowe nie ma znaczenia.

Zwykle jest tak, że są banknoty i monety. Raczej nie zdarza się, żeby banknoty miały dokładnie te same nominały co monety, bo i po co?

Dlatego, może ktoś mi wytłumaczy, ktoś bardziej kumaty. Gdzie tu sens i logika, że Indonezja używa banknotów i monet o tej samej wartości 1.000 IDR.

Nigdzie indziej się z takim czymś nie spotkałem, a tu nagle taki kwiatek.


#friqnabali #friqbawiiuczy #indonezja #bali #pieniadze #bogactwo #numizmatyka #filatelistyka (moze) #kolekcjonerstwo #ciekawostki #banki #waluty
F.....Q - Uwaga, będzie o pieniądzach! Z tego co mi wiadomo to każdy jeden kraj na św...

źródło: comment_NscQhg7S6jcGZyp0ZLnie8OdcGwkEeuW.jpg

Pobierz
  • 23
@FriQ: u nas, jakby nie było, też znajdziesz podobne monety o nominałach jak banknoty, tyle że to nie są monety obiegowe a raczej kolekcjonerskie o danej zadeklarowanej wartości (a często wyższej z racji ograniczonego nakładu oraz użytego metalu).

Jaki jest sens? Monety są bardziej praktyczne niż bilety, są mniejsze, nie niszczą się tak szybko itp. A po co robić to i to? HGW. Możesz sprawdzić czy może banknoty nie są emitowane