Wpis z mikrobloga

Dzięki pomocy Pana @YgoR w doborze monitora, jakieś dwa tygodnie temu kupiłem sobie Iiyama ProLite X2483HSU.

Moje wrażenia: (wrażenia laika)

Mój poprzedni monitor to 24" iiyama ProLite E2407HDSV, więc moje wrażenie dotyczące nowego monitora będą względem niego.

1. Kolory, czerń: są żywsze, czerń czarniejsza

2. Smużenie: z wyłączoną funkcją Overdrive (domyślnie wyłączona) było widoczne np. w CS:GO, ale po przejściu w tryb "Gry" lub ręcznym włączeniu - nie dostrzegam go, nie widzę różnicy między tym i poprzednim monitorem

3. Odbicia: mimo że nowy monitor również jest matowy to odbija trochę więcej światła, gdy na ekranie wyświetlany jest tylko kolor czarny może to trochę przeszkadzać

5. Kąty widzenia:

- są świetne (prawie, ale o tym niżej): nie ma chyba punktu, z którego obraz byłby dostrzegalnie (przeze mnie) zniekształcony/miał zmienione kolory. Nawet pod kątem, prawie że 180 stopni obraz jest OK - w takim przypadku to co widać jest psute jedynie przez odbicia światła od ekranu

- problem pojawia się, gdy na ekranie dominuje kolor szary (szczególnie to widać, gdy włączony jest tryb "Tekst"),

czyli np. Wykop w trybie nocnym. Gdy patrzy się prostopadle na jakieś konkretne miejsce to w tym miejscu kolory są ok, ale wszystko inne jest zbyt jasne, efekt się potęguje wraz ze zbliżaniem głowy do monitora. Oczywiście, w poprzednim monitorze również w takiej sytuacji kolory się psuły (bez znaczenia co było wyświetlane), tylko że w tamtym kolory stawały się ciemniejsze, bardziej pomarańczowe. W nowym monitorze to jest po prostu bardziej widoczne, na razie troszkę przeszkadza, ale później się pewnie przyzwyczaję.

Ogólnie monitor mi się podoba, jest lepszy niż poprzedni. Dzięki za pomoc.

#monitor #monitory #komputery
  • 3