Wpis z mikrobloga

Słuchacie Mirki, albo zgłupiałem, albo coś w tym jest. Sami oceńcie, bo zdaje mi się, że dokonałem pewnego odkrycia. Chyba.

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20110210112

To jest Kodeks Wyborczy – prawo na podstawie którego przeprowadza się w tym kraju wybory. Proszę popatrzeć na art. 40. par. 3. Stoi tam jasno: "Karta do głosowania może być zadrukowana tylko po jednej stronie".

Wniosek: kara nie może być książeczką i nie jest ważne jaki wzór zatwierdzi PKW. Nie może mieć po prostu 3, 4, czy 5 strony, chyba, że są one czyste. Jeśli strona 1 jest zadrukowana, a strona 2 czysta, to nie może być strony 3, która jest też zadrukowana, bo takowa może być tylko jedna.

Kluczowa kwestia: ile stron może mieć kara w świetle tego przepisu, skoro może być zadrukowana tylko jedna?

Jeśli się mylę, to #!$%@?, ale jeśli mam rację, to proszę państwa dzieje się historia na naszych oczach i wybory powinny być unieważnione.

#wybory #wyborysamorzadowe2014 #pkw #samorzad #demokracja #prawo #polityka #4konserwy
  • 38
@Xizor: Zbiorem kart były 3 lub 4 karty do głosowania które dostałeś: 1. na wójt / burmistrza / prezydenta, 2. radnych gminy / rady miasta, 3. radnych powiatowych i 4. radnych sejmiku. Nie może być dwóch zbiorów kart.