Wpis z mikrobloga

Ma ktoś jakieś doświadczenia z ubezpieczeniem wyświetlacza telefonu? Popełniłam straszną rzecz i stłukłam szybkę w moim smartfonie (Lumia 930). Płacę ubezpieczenie wyświetlacza (jakieś 3 zł miesięcznie). Telefon mam w orange, a firmą zajmującą się takimi przypadkami jest Ucare. No i tu pojawia się problem bo zarówno na stronie orange, jak i na innych forach czytam właśnie straszne opinie na temat tej firmy i ich usług. Ludzie powysyłali swoje telefony w ramach ubezpieczenia, niektórzy musieli dopłacać do naprawy, a inni czekali/czekają ponad 2 miesiące na naprawę. Ktoś nawet napisał, że tak potwornie długo czekał, a telefon odesłali i tak nienaprawiony. Przyznam, że nie wiem co robić. Telefon jest na kartę nano sim, drugiego na taką kartę nie mam więc jeżeli miałby się sprawdzić taki czarny scenariusz to będę dwa miesiące bez telefonu. Stąd moje pytania: miał ktoś doświadczenia z takim ubezpieczeniem? A może doświadczenia z firmą Ucare? Jak w ogóle wygląda cała procedura? (bo informacje, które czytam też są rozbieżne) Co robić?

#smartfony #nokia #orange #wyswietlacz #telefony #pytanie #pomocy
  • 5
Jest to jakieś wyjście, ale pewnie jak uaktywnię ten duplikat to z automatu zablokują nano, a potem będę musiała to znowu zmieniać. Ja nawet bym przeżyła te 2 miesiące bez mojego numeru, ale po przeczytaniu opinii mam obawy czy w ogóle mój telefon tam wysyłać. Z drugiej strony chyba nie mam wyjścia. Ech...
@feketehajuno: karta zadziała w każdym telefonie z przejściówką z komisu za 5zl, to najmniejszy problem z tego. Przy skorzystaniu z ubezpieczenia najważnejszym będzie opisanie co się stało, przesledz regulamin tej uslugi bo niektore firmy ubez. od wyswietlaczy mają ze to nie dziala jak zbil sie w wyniku dzialania osob trzecich, wiec nie mozna pisac ze dziecko zbiło itp. trzeba uwazac na słowa i się wstrzelić w warunki.
@prawdziwek: Właśnie studiuję ten ich popieprzony regulamin i łatwo nie będzie. Tam jest ok 30 punktów opisujących przypadki, których ubezpieczenie nie obejmuje. Są takie jak powodzie, kataklizmy, naprawy dokonywane przez przypadkowe osoby, ale jest też np " powstałe w wyniku użytkowania Telefonu niezgodnie z instrukcją obsługi" i myślę, że pod to mogą podciągnąć wszystko, bo przecież jakiekolwiek działanie, które doprowadziło do pęknięcia wyświetlacza pewnie nie było użytkowaniem zgodnym z instrukcją obsługi.