Wpis z mikrobloga

Lubię dyskutować, lubię rozumieć. Napisałem ostatnio parę rzeczy na #mirko, z czystej ciekawości. Z tej samej ciekawości dyskutuję równie aktywnie na racjonaliście.

Wszystko po to by lepiej rozumieć to co się dzieje dookoła mnie. Dyskutując tutaj, usłyszałem wiele różnych rzeczy, i całkiem rozsądnych i całkiem z dupy wziętych. Największym zaskoczeniem i równocześnie miłym uczuciem było to, że były #rozowepaski, od których usłyszałem dokładnie to co w danej sytuacji spodziewał bym się po pełnowartościowym ogarniętym różowym pasku.

Ciężko odpowiadać mi w miarę na bieżąco każdemu w tych burzliwych dyskusjach, równocześnie poza siedzeniem na wykopie usiłuję normalnie żyć i zajmować się rodzina :)

Dlatego też by dać tym osobą które chcą ze mną dyskutować,możliwość by lepiej zrozumieć dlaczego piszę / działam tak a nie inaczej postanowiłem skrobnąć na swój temat parę linijek.

Kim jestem :

- Facet 34 lat

- Mieszkam na śląsku

- Jestem Managerem IT w dziale Architektury i Strategii

- Zarabiam przeciętnie jak na takie stanowisko (6k do ręki)

- jestem 10 lat po ślubie

- mam 2 dzieci, chłopca 6l i dziewczynkę 4l

Skąd się wziąłem:

- Urodziłem się na zadupiu w Małopolsce

- Całe życie moja matka powtarzała mi "Ucz się bo inaczej będziesz krowy pasł"

- Pół dzieciństwa spędziłem w szpitalu (Rabka - instytut) z powodu astmy (od 3 roku życia)

- Pierwszą dziewczynę w zbliżonym wieku zobaczyłem na własne oczy dopiero w zerówce (nie mam ani jednej kuzynki, sami kuzyni i bracia, w sąsiedztwie zawsze byli sami faceci)

- Pierwszy komputer zobaczyłem w Młodym techniku mając 6 lat, a pierwszy komputer na żywo zobaczyłem mając lat 8 na giełdzie w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu

- Mając lat 19 wyemigrowałem na studia na Śląsk, od tego czasu mieszkam tutaj

Czym się zajmuje

- jestem informatykiem z wykształcenia

- specjalizuje się w sztucznej inteligencji i przetwarzaniu wiedzy

- mimochodem interesuje się również

- - filozofią / logiką

- - psychologią / socjologią

- - kognitywistyką / percepcją / procesami poznawczymi

- zawodowo analizuje procesy gromadzenia i przetwarzania informacji oraz tworzenia wiedzy

- dodatkowo projektuje systemy wspomagania decyzji i jej automatyzacji

Dlaczego się hajtłem ?

- zakochałem się :)

- chciałem mieć rodzinę, dom, dzieci

- wybrałem sobie kobietę przy której dobrze się czułem, i która dobrze znosiła moje siermiężne poczucie humoru

__________________________________________________________________

A teraz szybkie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania :

Dlaczego się męczę z żoną ?

Prawda jest taka że tak na prawdę wcale się jakoś strasznie nie męczę. Jak to w małżeństwie jest raz lepiej raz gorzej. Ostatecznie bilans jest bardziej na +

Po co żeniłeś się akurat z taką kobietą ?

I znowu, prawda jest taka że wcale tak naprawdę nie wiesz z kim się żenisz, co innego brak związku, co innego luźny związek, a co innego wychodzi z każdego z nas po roku, pięciu czy dziesięciu latach w związku.

Dlaczego tym nie #!$%@? ?

Bo chcę być odpowiedzialnym facetem, starać się rozwiązywać problemy a nie tylko ich unikać, po napotkaniu przeszkody staram się ją pokonać a nie zawrócić szukając prostszej drogi. To nie chodzi o męczenie się dla sportu, chodzi o to że nie jestem odpowiedzialny wyłącznie za siebie, chce zapewnić swoim dzieciakom maksimum normalności, wole się męczyć niż zostawić je same.

Dlaczego narzucasz żonie to czy tamto ?

Niczego żonie nie narzucam, to że mógłbym to nie znaczy że muszę od razu to robić. Staram się być uczciwy, i przekonywać ją do swoich pomysłów, nie chce jej trzymać krótko, robię co mogę by nasze relacje były partnerskie.

Jesteś #!$%@? pantoflem !

Patrz punkt wyżej, staram się zachować równowagę, ani nie narzucam niczego żonie, ani nie toleruję narzucania mi. Szukam kompromisu, niestety nie jest to łatwe i wiąże się z ciągłym zmaganiem z #logikarozowychpaskow oraz #demagogia.

Robisz gównoburzę a wystarczy tylko ...

Jestem osobą która zwykle zastanawia się 10razy nim coś powie i 100razy nim coś napisze, jeżeli rozmawiam o jakimś aspekcie, to najprawdopodobniej zderzyłem się już ze wszystkimi banalnymi pomysłami na poradzenie sobie z danym problemem, i dopiero wtedy rozmawiam o tym z innymi by zobaczyć coś co prawdopodobnie przeoczyłem ...

Na wykopie rady szukasz ? #!$%@?ło cię ?

Nie, wykop to nie jedyne miejsce gdzie rozmawiam z ludźmi, natomiast siłą wykopu jest różnorodność. Siłą wykopu jest też to, że nawet moja żona nie jest w stanie wymyślić absurdów taki durnych i wielkich, jakie czasami można zasłyszeć tutaj. Dzięki temu, jestem lepiej przygotowany na wszelaką polemikę z moją różową :)

Jeżeli coś pominąłem to pytajcie :)

___

#bygh #rozowepaski #niebieskiepaski #logikaniebieskichpaskow #ama #truestory
  • 12
@GreenHood16794:

chcę być odpowiedzialnym facetem, starać się rozwiązywać problemy a nie tylko ich unikać, po napotkaniu przeszkody staram się ją pokonać a nie zawrócić szukając prostszej drogi. To nie chodzi o męczenie się dla sportu, chodzi o to że nie jestem odpowiedzialny wyłącznie za siebie, chce zapewnić swoim dzieciakom maksimum normalności, wole się męczyć niż zostawić je same.


Dobrze by było, gdyby więcej ludzi wyznawało taką filozofię życiową. Może to dla