Wpis z mikrobloga

cześć,

chciałbym się poradzić emigrantów przebywających w Norwegii o jakieś tip`y na wyjazd do tego zacnego kraju. Po prau latach w UK i Holandii zdecydowanie chciałbym ruszyć się do Norwegii ze względu na przyrodę, pogodę i izolację tego kraju.

macie jakieś porady ? jak zacząć? szukać pracy na miejscu czy już przed wyjazdem ? jeśli przed wyjazdem to gdzie - online ?

czy ktoś z was jest w stanie mnie przyjąć w gościnę na jakiś czas ?

#norwegia

#emigracja
  • 8
  • Odpowiedz
@Ziemniaki:

a) nie znam (jeszcze) języka norweskiego

b) mam doświadczenie (z polski i emigracji) w branży transportowej - jako planer / spedytor , w zakresie import / export , fracht morski / lotniczy i drogowy ;

c) zrobiłem research ale wolę się wypytać tubylców - z doświadczenia wiem, że rzeczywistość odbiega od tego co proponuje internet oraz foldery i broszury miejscowyuch firm / urzędów instytucji

d) tak, pytałem o możliwość przebazowania
  • Odpowiedz
@sanchopancho: Przede wszystkim język bo teraz np. w Oslo bez układów to nawet z językiem i doświadczeniem ciężko. Niestety trzeba się nałazić i uzbroić się w cierpliwość. Atutem jest to że masz doświadczenie z innych krajów, ale jeszcze język. No i szczęścia dużo bo niestety w Norwegii trzeba zapukać w odpowiednie drzwi w odpowiednim czasie:) Tak czy siak powodzenia:)
  • Odpowiedz