Wpis z mikrobloga

Jakie #gpu kupić? Na #steam pojawiła się Metro Redux Bundle dla #linuxa więc zapragnąłem z całego CPU zakupić :-) Tylko moja grafika pamięta dwie wymiany procka. Podejrzewam że na GeForce 8800 GTS dużo nie zdziałam :(.

Minimalne wymagania to: Geforce 460, recommended: Geforce 680. Może być używka z Allegro, może być mocniejsza :-). Nie mam czasu tracić dnia na przeglądanie benchmarków. Co byście polecili? Musi być #nvidia

Mój procek to: AMD Phenom(tm) II X4 955, 12 GB RAM, dysk krzemowy w drodze ;-) zasilacz spokojnie uciągnie średniej mocy kartę.
  • 11
@kwanty: pierwsza wygląda bardzo OK, licytować, tą drugą miałem, byłem zadowolony, sprzedałem wczoraj za 550, zmieniłem na GTX 770 i różnica jaką odczuwam jest niewielka. Seria GTX 6 i 7 to ten sam układ GK104 tylko różnie "podrasowany" więc obecnie dopłacanie do 7 w moim odczuciu nie ma zbytnio sensu.
nie widze sensu wkladania do tego procka mocnych kart :) - będzie wąskim gardłem. Powiedz mi, kręcisz go chociaż?


@Techniq: Uhmm :) Mam WC, odblokowany mnożnik i mnóstwo więcej napięcia niż potrzebuje ;-) Nawet kiedyś w kernelu linuxa tuningowałem progi Vcore na poszczególnych częstotliwościach ale trudno się to testuje - trzeba by mieć testbed do automatycznych testów obciążeniowych żeby to dobrze skalibrować pod konkretny egzemplarz CPU (test zazwyczaj kończy się zwisem).
@Techniq: Dlatego wybór padł na 660 TI. Wynik niestety gdzieś zakopałem :( teraz system jest zoptymalizowany pod ciszę więc podkręcony delikatnie. Ale mam plan wskrzesić grzałkę ;-)

W piwnicy mam dużą szafę serwerową a z niej kable HDMI do pokoju. Będę mógł przenieść grzałkę do piwnicy a w pokoju mieć tylko monitor :) Kable (15 metrów) już przetestowane - działają, tylko jeszcze do testowania została mysz+klawiatura i dźwięk. Nie wiem jak
@kwanty: dobre rozwiązanie podczas budowy domku. Szkoda, jestem ciekaw jak taki amd się kręci względem intela. Ja właśnie z "#!$%@?" zmodowałem bios radeona r9. Wątpię żeby długość kabla myszki miał wielki wpływ na to... :D PS zrób tak z dźwiękiem: podepnij głośniki pod monitor bo na bank ma wyjście audio :D
@Techniq: AMD niestety słabo się kręci :( bo jest już mocno podkręcone żeby w ogóle było jako-tako konkurencyjne. Trzeba mocno podnosić napięcie więc robi się straszna grzałka i ciężko odebrać ciepło z tej grzałki. Zamiast pasty termoprzewodzącej, procesor mam posmarowany metalem w płynie :) żeby lepiej do bloku wodnego transportować ciepło.

Generalnie miałem płytę i pamięci więc zmieniłem tylko procka, inaczej kupił bym intela.

Nie da się robić 15-sto metrowego kabla
@kwanty: czytałem gdzieś o tym metalu w płynie. Nie wiedziałem :D myślałem, że mysza poleci bez problemu na przedłużaczu usb. "

W piwnicy mam dużą szafę serwerową a z niej kable HDMI do pokoju. " tym się kierowałem pisząc o hdmi :) (ale przecież są przejsciowki na dvi :D)