Wpis z mikrobloga

Jest tu jakiś żywy dowód na skuteczną terapię SSRI?
Czuję, że moich problemów nie rozwiąże psychoterapia, ale leków trochę się boję. Pomijając pozytywne aspekty które o nich piszą, jest też cała lista działań niepożądanych. Nigdy nie zaprzątam sobie głowy możliwymi działaniami ubocznymi, jednak tutaj chodzi o mój mózg. Nie chciałbym mieć pod pokrywką totalnej jajecznicy.

#depresja #psychiatria #psychologia
  • 10
@mirotio:

Jest tu jakiś żywy dowód na skuteczną terapię SSRI?

Na samym Wykopie jest kilka takich dowodów, nicków z oczywistych względów nie podam. Równie dużo jest zresztą osób, którym nie pomogły, to sprawa nader indywidualna. Skonsultuj się z lekarzem i jeśli nie będzie widział przeciwskazań, łykaj śmiało. Na początek dostaniesz pewnie jakiś mało inwazyjny specyfik typu escitalopram, ludzie nie takie rzeczy biorą, inhibitory MAO, benzo i inne gówna :)
@Dziki_Bigos:
@Dutch: To zależy, u mnie terapia tylko pogłębiła moje niektóre problemy i skończyło się tak terapeuta prawie wyłapał lepę na ucho ode mnie xD
Ale planuję teraz iść do innego terapeuty (a znam przypadki że terapia wielu osobom potrafiła pomóc zrzucić bagaż emocjonalny i pomogła zamknąć parę spraw i zmienić swoje nastawienie do życia) :)