Wpis z mikrobloga

Można się nabijać z Elektrody, ale ogólnie na każdym jednym większym forum jest taka kupa. I nie będę pisał tutaj tylko o Elektrodzie, w sumie nie znam za bardzo forum, ale pewnie jest jak wszędzie (btw. będę pisał jako obserwator a nie jako użytkownik, któremu się ciągle zamyka temat czy coś, bo przestałem korzystać z tego tworu lata temu, właśnie przez to):

Szukasz rozwiązania problemu - trafiasz na takie forum z Google,
  • Odpowiedz
@-PPP-: @TowarEksportowy: @RikkiTikkiTavi: @klocek_lego: @oner: Za Wasze komentarze, które nie wyśmiewają serwisu, a opisują dokładnie i merytorycznie, co może nie być w porządku lub co Wam się nie podoba, łącznie z sugestią rozwiązania problemów, chciałbym Wam przesłać zestaw gadżetów Elektroda. Nie jest to żaden żart, jeśli tutaj działają prywatne wiadomości to wyślijcie adres do wysyłki lub na oficjalny elektrodowy mail elektroda@elektroda.pl z podaniem nicku. Jeszcze raz dziękuję
  • Odpowiedz
@printf: Muszę zrobić automatyczne czyszczenie Kosza. Wymaga to trochę prac programistycznych. Ale masz rację.


@elektroda: ależ tu trzeba chyba tylko dodać wpis do pliku robots.txt zeby google nie wchodziło w kosz?
  • Odpowiedz
@trochejanusz:
Najbardziej irytująca jest chyba odpowiedz: "to podstawy, jeśli czegoś nie rozumiesz polecam literaturę.", albo: "proponuje zacząć od zapoznania się z podstawami" - tak jakby każdy miał być zaawansowany we wszystkich dziedzinach, a czasem potrzeba tylko prostej odpowiedzi w jakimś obcym dla nas temacie.
Przynajmniej w dziale naprawy samochodów zazwyczaj idzie normalnie podyskutować i zaleźć rozwiązanie.
  • Odpowiedz
@elektroda: Macie problem. Kreujecie się na elitarne grono, podczas gdy forum jest wysoko w wynikach wyszukiwania i dostępne dla wszystkich. Potrzebna więc jest edukacja i wyraźne zorientowanie na target. Inaczej sytuacja taka będzie się wciąż powtarzała. Może przydałoby się jakieś rozgraniczenie? Stworzenie nowego forum dla laików, a temu dotychczasowemu ograniczyć dostęp?

Myślę, że bardzo dobrym pomysłem byłoby też ukrywanie działów dla niezarejestrowanych użytkowników, przez co treści byłyby częściowo zakryte przed wyszukiwaniem
  • Odpowiedz
@trochejanusz:
Zamykam temat z powodu naruszenia regulaminu:
3.1.9. Rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.
3.1.14. Publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego działu forum lub wątku dyskusji.
3.1.15. Publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.
3.1.16. Publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na
  • Odpowiedz
Za Wasze komentarze, które nie wyśmiewają serwisu, a opisują dokładnie i merytorycznie, co może nie być w porządku lub co Wam się nie podoba, łącznie z sugestią rozwiązania problemów, chciałbym Wam przesłać zestaw gadżetów Elektroda. Nie jest to żaden żart, jeśli tutaj działają prywatne wiadomości to wyślijcie adres do wysyłki lub na oficjalny elektrodowy mail elektroda@elektroda.pl z podaniem nicku. Jeszcze raz dziękuję Wam za merytoryczne komentarze.


@elektroda: Nie wiem Kim jesteś,
  • Odpowiedz
@elektroda: Poszło :-), duże dzięki.

Moje uwagi dyktuje mi egoizm :P - chciałbym, żeby istniał w Polsce sprawny portal elektroników i dynamiczna społeczność wokół niego, a Elektroda jest dobrym kandydatem na to miejsce.
  • Odpowiedz