Wpis z mikrobloga

@elektroda: @TowarEksportowy: Też myślę, że to może być bardziej kwestia społeczności niż technologii. Może poruszyć temat na jakimś Elektroda-party w gronie osób, do których masz zaufanie i wiesz, że będą mogli ponieść tego typu postawę dalej?

Potrzebujesz grupy "pozytywnych świrów", którzy zaczną działać ze zmienioną mentalnością, a reszta będzie naśladować, bo pomyśli, że tak trzeba i głupio im będzie zachowywać się jak gbur. Tylko nie można tego do końca osiągnąć
  • Odpowiedz
@RikkiTikkiTavi: To interesująca propozycja. Wprowadzenie do społeczności osób, którzy złamią pewne normy. Moim zdaniem, takie osoby już istnieją, tylko nie są w żaden sposób promowane. A właśnie takie osoby powinno się pokazywać i promować. W przygotowaniu jest system głosowania na posty +/- gdzie każdy będzie mógł anonimowo oddać głos. Te osoby, co będą uzyskiwać dużo minusów przykładowo za posty w stylu "Było, szukaj" będą z czasem z społeczności eliminowane. Zbudowany zostanie
  • Odpowiedz
@elektroda: mysle, ze konieczne jest równeiż powstanie systemu gratyfikacji postów i odznaczeń na wzrór tych ze stackoverflow(grywalizacji). To dobry sposób by użytkownicy mieli motywację na treściwe, merytoryczne i rzetelne odpowiadanie na te nawet najbardziej błahe posty. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@printf: Muszę zrobić automatyczne czyszczenie Kosza. Wymaga to trochę prac programistycznych. Ale masz rację.
@klocek_lego: Tak przydałyby się dodatkowe odznaczenia. Ale też nie wolno przesadzić, aby były w miarę zrozumiałe i pociągały za sobą przede wszystkim jedno - prestiż.
  • Odpowiedz
@elektroda tak dokładnie o tym forum. Jeżeli to prawda no to wielki minus dla adminów/modów atnela. Świetnie że macie w przygotowaniu system +/- który na chwilę obecną bardzo by się przydał w tępieniu bezsensownych odpowiedzi.
  • Odpowiedz
Niestety, ale jak ktoś wyżej już zauważył elektroda jest wysoko w google i to tam najczęściej trafiają początkujący. Sam pamiętam jak zadawałem pytania to standardem były odpowiedzi użytkowników z 10k+ postami: "zapytaj wykładowcę", "poczytaj literaturę", "co tutaj jest niejasne, przecież to podstawy" itp. W sumie to chyba nigdy nie dostałem żadnej konkretnej odpowiedzi ( )
  • Odpowiedz
@elektroda: jak jest "usunięte przez autora wpisu" to mają na myśli autora wątku na mirko, a nie autora wpisu, który został usunięty. Bardzo nieintuicyjne, ale co zrobisz Boƶenko?
  • Odpowiedz
@Marmite: trochę mylące bo jak usuwam sam to jest:

komentarz usunięty przez autora

a jak usunie operator:

komentarz usunięty przez autora wpisu

Zbyt podobne teksty do siebie.
  • Odpowiedz
@Sinusoidalny: ja też zadawałem pytania. Część postów lądowała w koszu, leciały ostrzeżenia, jakieś blokady i kłótnie z moderatorem na PW. Gdzieś po roku dopiero, jak zrozumiałem wszystko to aż wstyd mi było czytać niektóre swoje posty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2949942.html
Tutaj (trafiłem przypadkiem) przykład jak moderatorzy sobie śmieszkują. Ja nic do tego nie mam, ale jakby to pisali normalni użytkownicy to by cześć poleciała do kosza.
  • Odpowiedz
@elektroda: ej, a jak to jest, że kiedy szukałem jak sterować silniczkami bezpośrednio przez LPT to najlepszy temat z konkretnymi odpowiedziami wylądował w koszu, podczas gdy w waszym dziale "elektroniczne demotywatory" przez 2 miesiące wisiał galopujący mikroprocesor z doklejoną głową Jana Pawła 2?
  • Odpowiedz