Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki. Mam problem z wyborem komputera. Zanim napiszecie, że najlepszym rozwiązaniem jest PC wysłuchajcie mnie do końca. Moja praca wymaga posiadania laptopa. Nie potrzebuje potężnego sprzętu jednak wieczorami jestem graczem i przydało by się aby dawał radę z grami. Obecnie posiadam laptopa Dell N5110. Mam go od 2 lat i pomimo czyszczenia oraz serwisów temperatura pozwala jedynie na granie w gry Indie. Przeanalizowałem swoją bibliotekę Steam i doszedłem do wniosku ze 90% tytułów w jakie gram mógłbym zagrać na MAC. Wydaje mi się, że MacBook byłby idealnym rozwiązaniem ze względu na swoją mobilność. Od lat jestem użytkownikiem telefonu, tabletu i iPoda od Apple i wydaje mi się, że odnalazłbym się w jabłkowej rzeczywistości. Mam jednak kilka pytań.

Karty graficzne w Macbookach wydają się słabe. Jestem graczem w World of Tanks i mój DELL (http://laptopy.benchmark.pl/test-laptopa/dell-inspiron-n5110-q15r.html) ledwo radzi sobie na najniższych ustawieniach graficznych. Czy na MAC będę mógł grać w miarę komfortowo ?

Jak wygląda sprawa temperatur ?

Jakiego Maca polecacie w mojej sytuacji? ( do wydania ok 5000)

A może jest laptop z Windowsem który spełnia moje wymagania ?



#laptopy #macbook #kupujzwykopem #wot #apple
  • 23
@sebobik: @Fakie: Ja już zwyczajnie nie mam siły z tymi laptopami. Czuje się jakbym pracował na gorącej płycie bez płomienia. Chcę kupić MAC nie tylko ze względu na OSX. Liczę na to, że będzie o wiele bardziej solidny pod kątem kultury pracy, chłodzenia oraz wytrzymałości wrażliwych elementów.

@Jendrazzz: Bardzo ciekawa propozycja. Ceny są kosmiczne i chyba bałbym się inwestycji w używany laptop ale jest jakaś alternatywa.
@dzerald: Ostatnio stalem sie posiadaczem 13 z retina w podstawie, najlepsza cena byla w saturnie bo wytargowane zostalo na 4999, komputer jest genialny, bardzo cichy i szybki, w bardziej wynagajace gry nie probowalem grac ale chyba postawie winde do ets2 bo mam ochote popykac, tak czy siak polecam ;)
@dzerald: ekran z retiną jest świetny, ale gry będą musiały działać na dużo większej rozdzielczości (chyba 2 razy większej) i na takich ustawieniach nie wiem czy to będzie płynne. Mam w pracy maca i po pół roku pracy na nim dałbym wszystko by mieć normalny pc, ale to pewnie kwestia gustu. Za cenę macbooka złożysz świetny komputer do gier, do pracy zostawiasz sobie laptopa. Gry będą działać na pełnych detalach, nie
@dzerald: co do temperatur podczas gry głównie w #wot, wymagającej pracy duże excele, bazy danych, CRMy i ogólnie świat BI.
Ja poprzez czytanie tagu #pustulkowelaptopy zakupiłem polecane Lenovo Y50-70 z i7, GTX 760, 8GB RAM, matryca FHD.
Temperatura w stresie przy podkładce chłodzącej max 58 stopni. Na obudowie w ogóle tego nie czuć.
Jako, że szukasz czegoś mobilnego to jest on wygodne ze względu na brak napędu CD przez co
Bardzo dziękuje za odpowiedzi. Jestem jeszcze bardziej niezdecydowany ale na pewno mądrzejszy.

@morq: @VeryApe: Granie na 13' ekranie może być kłopotliwe. Czy używanie portu HDMI powoduje duże wzrosty temperatury w MBP ?

@bekart: "Więc masz wyższy budżet, ale może poszukaj czegoś o podobnych gabarytach."
Słyszałem że MSI ma niezłą serie laptopów gamingowych. Może coś takiego ?

http://allegro.pl/laptop-msi-gs60-ghost-i7-4710hq-8gb-1tb-gtx860-gra-i4944266935.html
@dzerald: Jeszcze się poprawię - napisałem, że mam grafikę GTX 760. Chodziło mi o GTX 860M, więc ta sama co w MSI. Procesor zresztą też. A zapłąciłem 1200 złotych mniej :) A za tyle możesz już SSD załadować o dużej pojemności.

Co do MSI, kolega ma akurat GE70 (17 cali) i nie narzeka. Minusem jest obudowa słabej jakości. W moim Lenovo również zostają na niej ślady (odciski palców), ale nie narzekam,
@dzerald: Jeszcze dodam, że ten MSI z Twojego linku ma:

Wielkość pamięci karty graficznej 2048 MB GDDR5 (pamięć własna)


a mój Lenovo ma:

Wielkość pamięci karty graficznej 4096 MB GDDR5 (pamięć własna)


Więc na wstępie różnice są dwie.. Grafika i cena -1200złotych.

btw. Nie wiem czy często używasz głośników w laptopie, jednak system JBL w Lenovo gra na bardzo przyjemnym poziomie, bo posiada mały subwoofer, który mnie pozytywnie zaskoczył.