Wpis z mikrobloga

@rzet:
Trochę tak raczej głównie koszty życia typowe dla turystów. W zasadzie mogłoby być coś takiego opcjonalnie, bo służba zdrowia i edukacja, to trochę szerokie pojęcie i raczej trudno byłoby to przedstawić w prostej formie. Różne kraje, różne pakiety, mimo że na przykład podstawowy to obejmuje to, albo nie obejmuje tego.

Jest coś takiego ogólnie o Polsce? Porównanie kosztów prywatnej służby zdrowia, prywatne szkoły? Jeszcze nie trafiłem na takie coś, a
Jest coś takiego ogólnie o Polsce? Porównanie kosztów prywatnej służby zdrowia, prywatne szkoły? Jeszcze nie trafiłem na takie coś, a z całego świata to już o wiele ciężej.


@abcc5: o Polsce to jakiejkolwiek informacji brak ;)

Np. koszt żłobka w dublin to 1000-1300€ / miesiąc co jest mega kosztem dla rodziców, lekarze GP też kosztują sporo - 40 - 60€ za wizytę.
@rzet:
To kogo na to stać? Ceny mieszkań wysokie, żłobków też. To pozostaje tylko mieszkanie na wsi, pod warunkiem że jeden rodzic pracuje, a drugi zostaje w domu z dzieckiem i się nim opiekuje?
To kogo na to stać? Ceny mieszkań wysokie, żłobków też. To pozostaje tylko mieszkanie na wsi, pod warunkiem że jeden rodzic pracuje, a drugi zostaje w domu z dzieckiem i się nim opiekuje?


@abcc5: a myślisz dlaczego @msq mieszka na głębokiej prowincji ? ;)
No raczej w domu siedzą matki, szczególnie przy 2+ dzieciakach. Z kolei trudno wynająć dom bez dwóch zaświadczeń z pracy... takie błędne koło.

Zarobki mogą być mega
@rzet:
Patrzę sobie na ceny wynajmu w Dublinie i w zasadzie za te 400-500 euro da się znaleźć jakiś pokój do dzielenia, ale to i tak jest dużo, biorąc pod uwagę, że mieszka tam ok. 500 tys ludzi.
Bardzo rzuca mi się w oczy wystrój i czystość wszystkich tych mieszkań i domów.
Wygląda to jakby wszystko zostało niedawno zbudowane, chyba faktycznie tak jest, ale domy wewnątrz są ładnie zaprojektowane, przed domami
Za te 400-500 to już sobie wynajmiesz cały dom, co prawda szeregowiec w UK, ale na pewno nie będzie tak dobrze wyglądać jak te mieszkania do dzielenia w Dublinie.


@abcc5: haha musiałbyś zobaczyć to w realu bez photoshopa. Zdjęcia mogą być sprzed 5 lat ;)
Widziałem już grzyb w mieszkaniach wybudowanych rok wcześniej.
Ja nie wyobrażam sobie dzielić mieszkania / domu mając rodzinę

Jak tak porównuję te 2 kraje, to w
@rzet:
Na całych wyspach grzyb na ścianach jest "popularny", o ile można to tak nazwać :D

To takie wrażenie tylko sprawia, wnętrza ogólnie są ładne i w Irlandii i UK, ale mam wrażenie, że w IE jest mniej takich domków jak na zdjęciu. Chyba, że też trzeba po prostu poszukać na odpowiednich osiedlach :P

Co do tych zasiłków to ogólnie dużo państw w Europie tak rozleniwia ludzi, ale cóż.
abcc5 - @rzet: 
Na całych wyspach grzyb na ścianach jest "popularny", o ile można to...

źródło: comment_xdnVhKUqX7UvmDsk0WNzv9RJj1toCV0j.jpg

Pobierz
To takie wrażenie tylko sprawia, wnętrza ogólnie są ładne i w Irlandii i UK, ale mam wrażenie, że w IE jest mniej takich domków jak na zdjęciu. Chyba, że też trzeba po prostu poszukać na odpowiednich osiedlach :P


@abcc5: http://www.daft.ie/sales/16-nottingham-street-north-strand-dublin/1016053/
jedyne €279,950 za możliwość złapania śrubokręta w drodze do domu :/

Niestety dużo domów jest zbudowanych strasznie, są drogie i kiepskie do życia. To samo słyszałem o wyspie obok od znajomych
r.....t - > To takie wrażenie tylko sprawia, wnętrza ogólnie są ładne i w Irlandii i ...

źródło: comment_M5IHLBsJjyYA69RfhxrWUxwRstbvIlRi.jpg

Pobierz
@rzet:
Jeszcze mi się tak przypomniało, coś takiego jak traktory z przyczepą, a na przyczepie pełno węgla albo drewna, później przerzucanie tego itd. to chyba jest tam nieznane? lol ;p
Tam w ogóle ktoś samodzielnie pali w piecu, bo piwnic to raczej też nie ma. Gdzieś na reddicie czytałem, że tam się normalnie rozmawia tak po prostu o bojlerach na wodę XD.