Wpis z mikrobloga

Przerabiam teraz pewną angielską książkę VIdeo Game Art autorstwa Chrisa Solarskiego.

Całkiem ciekawa. Zakupiłem na allegro za 55zł używaną :)

Przerabiam kolejno rozdziały, ale na samym początku autor powiedział całkiem ciekawą rzecz.
Na początku swojej drogi z rysowaniem, warto podpatrywać style innych osób, tak zwanych mistrzów i wdrażać je w swoje dzieła.

Tak też zrobiłem. Teraz latam po tumblr, deviantarcie i artstation i przerosowywuje obrazki :D

Nie wiem czy dobrze robię. Okaże się później :)

Staram się zwracać uwagę na kolory i cienie. Kontury na początku rysuje tak jak się rysuje gesture drawing. Jak wygląda na "spoko", to zabieram się za kontury. Potem cienie 2b, potem 3b, potem 4b i na końcu najciemniejsze miejsca 6b i kontury ołówkiem mechanicznym z gryfem 2B + 6b.

Na skanie tego nie widać, bo moja drukarka rozjaśnia strasznie obraz :/

Na następny raz spróbuję ciemniej wypełniać miejsca.

#rezixcontent

#rysujzwykopem #rysowanie i prawie #tworczoscwlasna
Pobierz R.....x - Przerabiam teraz pewną angielską książkę VIdeo Game Art autorstwa Chrisa So...
źródło: comment_yzz38Cu4tEtDS3zPCIr9vKcAzGeZnlWr.jpg
  • 7
@Rezix: wydaje mi się, że nie chodziło mu o przerysowywanie, a podgapianie technik... ;) A ze współczesnymi artystami jest to całkiem proste, bo jako że żyją :P mogą się sami dzielić technikami :)

Przykładowo, niejaki artgerm ma swój livejournal gdzie pokazuje, jak powstają jego prace i na upartego można nawet sobie odczytać jego ustawienia pędzli. Mój ukochany Stjepan Sejic na swoim deviantarcie nawet wkleił linki do ściągnięcia pędzli kórych używa i
@Rezix: Myślę, że na przerysowywanie / kopiowanie prac innych szkoda czasu. Podpatruj mistrzów, rysuj w ich stylu, łącz je i baw się nimi wprowadzając swoje rozwiązania. Po latach wypracujesz swój styl, który będzie rozpoznawalny.
@qubeq: Rysowane z rana przed szkołą, na szybko :) Ale masz rację, wyszło trochę płasko. Będę musiał bardziej na to zwracać uwagę następnym razem.

@doria: Dzięki za linki :) A tu masz fragment z książki, o który mi chodziło.

@thewickerman88: Praktycznie tak robię od miesiąca :)

@TheLaw: Natknąłem się na niego, ale dzięki za przypomnienie.

@zupa_z_kasztana: Trafna uwaga. Będę musiał robić przed codziennym rysowaniem ćwiczenia ze wzorkami
Pobierz R.....x - @qubeq: Rysowane z rana przed szkołą, na szybko :) Ale masz rację, wyszło t...
źródło: comment_M2lAx6CDTiza2SvqAXK4rVtncyESHKCH.jpg