Wpis z mikrobloga

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale wczoraj po wizycie u lekarza do mnie to dotarło.
Z jedną składkę zdrowotną (270,40 zł/miesiąc) mam dwa miesiące opieki medycznej w luxmedzie (133 zł/miesiąc).
Co do terminów wizyt u lekarzy w luxmedzie - chyba nie ma co komentować: okulista 1-2 dni, internista zazwyczaj w przeciągu 24h, alergolog około 2 tygodni, neurolog około 2 tygodni, kardiolog 3-4 dni, onkolog 3-4 dni.
Większośc standardowych badań w cenie abonamentu (krew, rtg, tomografie, testy alergiczne).
Fakt, w luxmedzie nie ma opieki szpitalnej i poważnych zabiegów, ale jakim prawem istnieje taka rozbieżność w cenie i jakości
usług?

Jak dla mnie argument, że w przypadku prywatyzacji służby zdrowia, Polaków nie byłoby stać na opiekę medyczną jest inwalidą.

#dzialalnoscgospodarcza #zus #luxmed #przemyslenia
  • 10
zdaje sobie sprawę ile kosztuje np. przeszczep płuc?


@PasozytZawiadaka: Nie wiem, obstawiam, że bardzo dużo. Jednak z drugiej strony - takich zabiegów nie wykonuje się tyle co wizyt z przeziębieniem.

@InsaneMaiden: Chciałem zasygnalizować jedno - jeśli da się zejść do tak absurdalnie niskiej ceny za specjalistyczną opiekę medyczną (jak luxmed) to dałoby się zrobić taki abonament, który będzie obejmował dużo więcej za odpowiednio wyższą ceną.
@PasozytZawiadaka: @kon-jakub: Wiadomo, że ceny podane w luxmedzie mają zawarte tylko podstawową opiekę zdrowotną. W przypadku pełnej opieki ta cena by wzrosła jednak uważam, że wyniosłaby niewiele więcej niż teraz co niektórzy płacą. Tym bardziej, że ubezpieczyciele walcząc o klienta stosowaliby rożne zniżki typu 20 lat nie chorujesz to masz 50% zniżki.
Wiadomo, że ceny podane w luxmedzie mają zawarte tylko podstawową opiekę zdrowotną. W przypadku pełnej opieki ta cena by wzrosła jednak uważam, że wyniosłaby niewiele więcej niż teraz co niektórzy płacą. Tym bardziej, że ubezpieczyciele walcząc o klienta stosowaliby rożne zniżki typu 20 lat nie chorujesz to masz 50% zniżki.


@ethics: Esencja tego, co myślę na ten temat.
@PasozytZawiadaka: @kon-jakub: Cena wolnorynkowa uzależniona byłaby również od stanu zdrowia chorego co wg. mnie jest uczciwe. Mój ojciec przez 50lat płacił bardzo wysokie składki bo dużo pracował i dużo zarabiał. Przez ten czas nie był nigdy chory, nie miał czasu nawet chorować. Jednak kiedy chciał iść z wizytą do lekarza kazali mu czekać pół roku.
I jak to się ma do tego, że ktoś płaci małe składki a co chwile