Wpis z mikrobloga

Heja. Nigdy nie gralem w #worldofwarcraft #wow ale jednak chcialbym sprobowac. Gralem w sporo gier mmo, wiekszosc czasu spedzilem na... TIBII (ktora uwazam za najlepsze pvp mmorpg z pewnych wzgledow <min. mozliwosc zabicia np. 3x wyzszego lvla, co w wiekszosci gier jest raczej nieosiagalne - oczywiscie tylko prywatne serwery na wersji sprzed 8lat~, nie te gowno co jest teraz). Z tych najpodobniejszych do WoWa, to Lineage, lecz samego WoWa nie tykalem. Nie chce zadnych prywatnych serwerow, tylko sprawdzic jak gra wyglada sama w sobie, czy ma cos, co mnie przyciagnie; wiem ze jest trial za free, ale to dopiero jutro ogarne. Natomiast na dzis mam do Was kilka pytan:

1) Wszystkie gry staja sie co raz latwiejsze - czy WoWa na chwile tez mozna zaliczyc do gry latwej?
2) Jak jest z pvp, czy poza efektami graficznymi, statami (bycie w highscores, achievementami), nic (itemy, rewardy, kasa, dziwki, slawa, pieniadze) za to nie dostajemy?
3) Community - jak to w tej grze jest tutaj? Glownie skupialem sie na Tibii ze wzgledu na brak gimbazy (na prv serwach tak jest, z reszta jak sie jakas pojawila, to zaraz gracze ja eliminowali). Chodzi mi o mature community, z ktorym mozna sobie umilic czas jakas ciekawa pogawedka podczas expienia/questowania/raidowania/etc
4) Jak juz ogarne jutro triala, to jaki serwer wybrac? Interesuje mnie Europejski ze wzgledu na ping, ale spora ilosc rodakow na serwerze raczej mnie nie cieszy :p.
5) Jak mozna w skrocie opisac wowa 1-max lvl a potem jego endgame? Czy jest to questowanie z leciusienkim dodatkiem grindu (taki mi sie caly czas WoW wydawal), a potem latanie z gildia na bossy?
6) Czy klasy dobre w pvp moga cos robic w solo pve i jak wyglada exp takimi w party?
7) Czy klasy typowo PvE sprawdzaja sie w PvP?
8) Do jakiego czasu mozna expic solo, a kiedy jakies party/guild jest raczej wskazana?

Jak bede mial wiecej pytan, to dopisze cos. Jesli macie cos pisac nt. Tibii to sobie darujcie, chodzi mi jedynie o WoWa. Chcialbym w niego sprobowac, bo w tej ww. grze zawsze mam na celu bycie #1 a jest to czasochlonne, lecz wykonalne; natomiast tutaj bylbym nubem i skupilbym sie na poznawaniu gry etc, gdzie do masterowania zeszloby troche czasu. Z gory dzieki za odp.

#pomocy #newbies #gry #mmorpg #staragwardiagaming
  • 18
Wow to nie jest strzelanka o ktorej mozna powiedziec ze jest latwa albo trudna. Wbijanie lvli to raczej przyjemna sprawa lecz prawdziwa gra zaczyna sie dopiero na max lvl: areny bg raidy...
@trolololo012: 1) tak - Blizzard regularnie upraszcza tę grę; jakiś próg wejścia jest, ale generalnie WoW trudny nie jest
2) PvP to osobna część gry i nie przekłada się na PvE za bardzo; teoretycznie można nosić gear PvP w PvE jeśli jest lepszy, w praktyce robiłem to bardzo rzadko (np. jedną rzecz w inventory miałem z PvP, bo akurat była lepsza)
3) zależy jak trafisz - ja byłem w guilidi, która
@trolololo012:

1. Łatwa? Expienie jest łatwe i przyjemne,trudne jest natomiast pvp.

2.Tutaj za dużo byłoby pisania,w skrócie. Za pvp nic nie dostajesz

3. Na jednym z prywatnych miałem gildie zrzeszającą 200 ponad graczy, kontakt był dobry, każdy wzajemnie się szanował, porzyczalismy kasę w trudniejszych sytuacjach, ogólnie było mega milo. Na globalu bedzie pewnie jeszcze lepiej.

4.Tu już sam wybierz, ale możesz wybrać taki, gdzie bedzie dużo rodaków. W wowie mało jest
@ppqa
Atmosfera jakbyśmy walczyli o niepodległość swoich ojczyzn. <--- skad ja to znam. W Tibie gralem co jakis czas z ta sama grupa ludzi od jakichs 6 lat i niektorzy zaczeli traktowac ta gre powazniej od zycia (w stylu dzwoni koles do 20 ludzi o 4 w nocy bo trzeba kogos zabic :d lub kolesie, ktorzy nie maja skilla, lecz nolajfia po 16h sa uwazani za pro :p); temu chce rzucic to
@trolololo012: PvP jest trudne ale ogolnie to wbijasz rangi masz areny 2v2 3v3 5v5 albo battlegroundy 10v10 albo 15v15 dokladnie sie nie orientuje bo nie gram PvP ale na koniec sezonu jak jestes w ilus tam % najlepszych graczy to dostajesz nagrode w postaci mounta
@XAIMEII: wiesz, nogdy przez cale zycie nie wydalem grosza na gry, ale teraz rzucilem fajki i cos mi #!$%@?, bo przez 3mc wydalem ponad 1k pln (w sumie i tak akirat te pieniadze na grach zarobilem, wiec kasa nie ma znaczenia :p). Woesz, nie chce gry ktora sama sie przechodzi, temu akurat tez rzucilem x lat temu globalna tibie, bo stawala sie za latwa, a ja jednak lubie troszke trudniejsze gry
@trolololo012: @XAIMEII: Lol, polecanie priva żeby zobaczyć jak się gra w WoWa to tak jakby polecić przejażdżkę maluchem żeby zobaczyć czy Ci się spodoba jazda Ferrari. Grałem na Sunwellu 1,5 roku, potem pół roku na Moltenie i jedyna pozytywna rzecz która z tego wynikła to to, że przekonały mnie na tyle żebym zagrał na globie miesiąc na próbę. A i tak potem się okazało, że podczas triala do 20 lvl
@trolololo012:

1. Wszyscy krzyczy, że jest łatwy. Ja jestem noskillem wiec sie nie wypowiem.
2. Title, achivementy, sprzęt.
3. Na ogólnych czatach przelewa sie spam i trolling. Średnia wieku nie jest zbyt wysoka, ale zawsze znajdziesz jakąś gildie z ogarniętymi ludźmi.
4. Najwięcej polaków gra na Burning Legion.
5.Questów jest więcej niż potrzeba aby wbić max level. Dodatkowo troche expa wpadnie za dungeony. Zawsze mozna pograć troche na battlegroundach za co
@trolololo012: to nie jest tak, że nic się nie dostaje na PvP. bo masz za przegrane/wygrane PvP walutę, która wymieniasz na Gear (co sezon inny). Gear, który wygląda chyba najlepiej.

i niech buk Cie broni przed próbowanien priva. różnica w mechanice miedzy takim prywatnym sunwellem a normalnym, obecnym wowem jest ogromna. wykosztuj się na te 30 zł, pograj do MoPa i ocen wtedy czy warto dalej grac.

jeszcze odnośnie lvlowania -
@trolololo012: Ja Ci dam jedną radę. Jeżeli cię bawią polskie dzieci przeklinające na ogólnych kanałach (Trade, Global) to idź na Burning Legion. Jeżeli szukasz normalnych gildii i normalnych ludzi - (Noobs from Proland) The Maelstrom, (Pathfinders) Bronzebeard, (Twierdza) Magtheridon. Na każdym z tych realmów znajdziesz jedne z największych i najlepszych polskich gildii w WoWie.
@trolololo012: jeszcze jedna rzecz: WoW ma realmy (serwery) zwykłe - PvE - oraz dedykowane do PvP. W realmie PvE nie jesteś w stanie zaatakować wrogiego gracza, chyba że on się na to "zgodzi" (przechodząc w tryb PvP lub akceptując duel).

Tak więc na typowym realmie PvE możesz grać miesiącami i nigdy nie mieć do czynienia z PvP.