Wpis z mikrobloga

#maratonfilmowy 40 209 - 3 = 40 206
#xvix365filmow 354 - 3 = 351

[Legendy sowiego królestwa: Strażnicy Ga'Hoole](http://www.filmweb.pl/film/Legendy+sowiego+królestwa%3A+Strażnicy+Ga%27Hoole-2010-479701)
Pod względem technicznym jeden z najpiękniejszych, jeśli nie najpiękniejszy film animowany 3D jaki widziałem. I niestety jest to jedyna rzecz która mnie zachwyciła. Fabuła jest banalna, akcja nie rozwija się w odpowiednim tempie, jest za szybko, przez co jakikolwiek relacje nie zostają pogłębione i nie czuć więzi z bohaterami. Domyślam się, że był to film skierowany głównie dla młodszych, ale zdziwiły mnie niektóre sceny momentami chyba nieodpowiednie dla tych najmłodszych. Zack Snyder chyba nie wiedział co chce osiągnąć. Film pewnie byłby lepszy gdyby został wydłużony o jakieś pół godziny, dzięki temu byłby czas na rozwinięcie niektórych wątków.
-5/10

Więzień nienawiści
Najlepszy film jaki oglądałem od jakiegoś czasu. Norton, za kreację Dereka powinien dostać Oscara, dostał tylko Satelitę ( ͡° ʖ̯ ͡°). Inni aktorzy też spisują się świetnie. Świat pokazany w filmie jest realistyczny i to co dzieje się na ekranie ogląda się z ciekawością. Muzyka dobrze współgra z filmem, chociaż poza kilkoma perełkami się nie wybija. Zdecydowanie polecam, szkoda, że się tyle do niego zabierałem, ale obejrzałbym jeszcze raz po raz pierwszy.
9/10

Boski chillout
Filmweb mówi, że jest to "Komedia kryminalna", widać, że twórcy chcieli zrobić komedię, niekoniecznie musiała być to komedia kryminalna i wyszło to marnie. W trakcie całego filmu zaśmiałem się może raz, uśmiechnąłem kilka razy. Doceniam komedie, które z założenia mają być głupie, lubiłem Kac Vegas (przynajmniej za pierwszym razem), polecam trylogię Cornetto Wrighta. Tutaj po prostu nie ma się z czego śmiać. Jest to poziom humoru podobny do Wywiadu ze Słońcem Narodu, tylko według mnie jeszcze niższy. Aktorsko, mimo kilku aktorów, którzy w kinie trochę osiągnęli też jest jakoś tak sztucznie. Nie mam pojęcia skąd taka wysoka ocena na Filmwebie i jeszcze wyższa na IMDb.
4/10

#film
xvix56 - #maratonfilmowy 40 209 - 3 = 40 206
#xvix365filmow 354 - 3 = 351

Legendy...

źródło: comment_zDj63KaoAdd4XbkFvGjNFOesQR3Ykx7A.jpg

Pobierz