Wpis z mikrobloga

@Ragnarokk: idąc tokiem map to powinna się #!$%@?ć z polski: pomorze to niemieckie jest, gdańsk nigdy nie był polski, radom za całokształk, śląsk za całokształkt i jest niemiecki...
@frez:
Tylko że mapy to nie jest nic stałego. Raz jest wielkie imperium, trochę lat później nikt o nim nie pamięta. Pomorze czy Śląsk było niemieckie, teraz już zupełnie nie jest. Bardziej już okolice Opola.
@Ragnarokk: Tu, w Wielkopolsce nikt nie mówi po niemiecku. Tu się nie mówi "ja, genau" itd. Wielkopolska zawsze byla polska, mamy to mocno wbite w glowy. Owszem, są w gwarze wyrazy pochodzące z niemieckiego (np. szlauf) ale to gwara, nikt normalnie tak nie mówi. U mnie w miescie przed wojną mieszkalo 3/4 Niemców, później żydzi a na końcu mala grupka Polaków. Nigdy nie słyszałem niemieckiego słowa na ulicy.
@LubieRZca: Żartujecie sobie? Strasznie brzydki kształt. Teraz Polska ma najlepszy kształt na mapie. Nigdy nie miała lepszego kształtu (chyba, że wtedy jak zajmowała pół Europy).

A może to ja jestem przyzwyczajony od obecnego kształtu Polski, i gdyby były takie granice to podobałyby mi się takie tak samo?
@LubieRZca: pieknie to tylko na mapie wyglada. W rzeczywistosci miedzywojenna Polska by zbyt duza by moc sie rozwijac i skutecznie bronic. Za duzo tego dziadostwa nabralismy. II RP powinna byc mniejsza i zajmowac tylko te tereny, na ktorych przewazala ludnosc polska. Czyli to co mowil Dmowski.
co się stało Afryce?


@fuser: Dość przypadkowo skierowano huragan nacierający na Wielką Rzeczpospolitą na Afrykę. W efekcie została zalana.

I skąd się wzięła Atlantyda?


@fuser: Tu pełniejsze wyjaśnienie. Szelf Zimbabwiański to właśnie teren zalanej Afryki.

- Szelf Zimbabwiański to twór czysto tymczasowy – zapewnia prezes spółki. – Dotychczas wprawdzie nie przeprowadzaliśmy jeszcze operacji podniesienia z dna morskiego połowy kontynentu, ale dla polskiej myśli technicznej to jak splunąć – w tym