Wpis z mikrobloga

Ricardo Andrade Quaresma Bernardo swego czasu jeden z lepiej zapowiadających się skrzydłowych w Europie. Za młodu wytransferowany ze #sporting do #barcelona. W klubie prowadzonym przez Franka Rijkaarda nie poradził sobie z konkurencją i po jednym sezonie powrócił do Portugalii do #fcporto (w rozliczeniu za Deco). I właśnie w Porto zachwycał całą Europę grając na skrzydle. Fantastyczne rajdy, błyskotliwe zagrania, dryblingi i mistrzostwo świata w zagraniu piłki zewnętrzną częścią stopy tzw. fałszem czy jak kto woli zewniakiem. Piłkarz fantastyczny szkoda, że karierę zrobił tylko na swoim krajowym podwórku.

#pilkanozna
Kristof7 - Ricardo Andrade Quaresma Bernardo swego czasu jeden z lepiej zapowiadający...
  • 26
@No25: To już moja subiektywna opinia. :) Dla mnie był świetny i fajnie go oglądać grającego na przyzwoitym poziomie w Porto a nie włóczącego się po Turcji czy ZEA.
@jestem_legenda: Manager i on sam niezbyt dobrze wybierali kluby. Zbyt szybko wytransferowany do Barcy gdzie przyszedł razem z Ronaldinho który grał wtedy najlepszą piłkę w swoim życiu. W Interze Mourinho go nie widział. W Chelsea Scolari był na wylocie gdy go wypożyczał a Hiddink na niego nie stawiał i tak po równi pochyłej zawędrował do Besiktasu. Miał ofertę chyba z Atletico gdy przechodził do Interu, to chyba była najlepsza droga dla
@Hahazard: Do tego miana najbardziej mi pasuje Iniesta który niewątpliwie piłkarzem jest dobrym ale ostatnimi czasy jedzie na swoim nazwisku, Kaka to chyba najbardziej przeceniony piłkarz ostatnich lat.
@Kristof7: Nie zgodzę się. Ok, Iniesta i Kaka ostatnio grają piach, ale mieli sezony, w których wymiatali po całości, decydowali o obliczu swoich klubów i reprezentacji. A Quaresma poza Porto szału nigdzie nie zrobił, ja bym go nie porównywał z tymi dwoma, nie ta półka.
@Hahazard: Boże broń Quaresmy w jednym szeregu bym nie ustawił, to akurat średniak. Miał potencjał na dużą karierę ale gdzieś rozmienił to na drobne z powodów tylko jemu znanych. Btw Kaka to nawet nie wiem gdzie teraz gra. Real wydał 60 mln i raczej można mówić o wyrzuceniu kasy w błoto. A Iniesta chyba już po RPA leci tylko na swoim nazwisku bo liczby to ma naprawdę słabe.