Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem, a właściwie pytanie. Mam do wykonania dokumentacje techniczną wytwarzania pewnego elementu (na rysunku) i muszę wykoncypować jaką metodą wykonać półfabrykat. Obróbka skrawaniem z pełnego wałka odpada, odlew też, dlatego została tylko obr. plastyczna. I teraz główne pytanie jak to zrobić? Skłaniam się ku wyciskaniu dwukierunkowemu ale nie mam pewności co do racjonalności tej metody i tego czy w ogóle coś takiego jest wykonalne (zarys + czerwone). A może kucie matrycowe?
Wszelkie wskazówki mile widzane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#obrobkaplastyczna #pytanie #pytaniedoeksperta
Mugison - Mirki mam problem, a właściwie pytanie. Mam do wykonania dokumentacje techn...

źródło: comment_wx4DkHCeCNCwbkKaKYkoRhlu3FnhhN5c.jpg

Pobierz
  • 18
@wisniowySz: Właśnie problem polega na tym że nie mogę tego dolać bo materiał to zwykła stal 45, a przy skrawaniu zbyt duże straty (założenie projektowe niestety).

@kolakkk: Szukam teraz jakichś podobnych elementów w internecie i nie mogę znaleźć, ale chyba założę że da się coś takiego zrobić (razem z pustą przestrzenią po lewej + ewentualnym doskrawaniem górnego pola). A o obróbkę termiczną i koszta nie ma co się martwić, i
@kolakkk: Wyprowadź mnie z błędu jeśli się mylę ale definicja stali to
"stop żelaza z węglem, plastycznie obrobiony i obrabialny cieplnie"
Więc nie mogę odlać czegoś takiego jeśli moim materiałem jest zwykła 45, chyba że będę obrabiał ten odlew plastycznie.
@kolakkk: Wcześniejsza była z wikipedii ale literatura potwierdza
Skrypt z AGH
"Stalą nazywa się plastycznie i cieplnie obrabiane stopy żelaza z węglem i innymi pierwiastkami,wytworzone przez przerób hutniczy odpowiednich surowców."
I zaraz obok druga z tego samego skryptu
"stalą nazywamy stopy żelaza, w których zawartość węgla jest mniejsza od 2 %, a praktycznie jest znacznie niższa od 2 %."
Dlatego jeśli definicje wzajemnie się nie wykluczają to stal musi być obrobiona