Wpis z mikrobloga

Doszedłem do wniosku, że #bojowkawindowsphone ma coś nie tak z mózgiem, możliwe, że zaciął im się na poziomie gimbazy.
Na FB u znajomej toczy się dyskusja nt. sensowności zakupu telefonu LG G2... i nagle włącza się do dyskusji fanatyk WP. Oczywiście rzuca argumentami w stylu hurr durr tylko WP, bo aluminiowa obudowa, dobra bateria, świetny system! ale to nic... argument najważniejszy:

sklep WP został tak rozbudowany, że wszystkie apki z których można korzystać na Andku są dostępne już na WP i są o wiele lepiej zrobione!

Myślę sobie, że chyba mnie coś ominęło, wpisuję pierwszy z brzegu program z #android w wyszukiwarce WP: Ivona... wyników: 0.

I tak to jest z tymi bojówkami WP. Cisną się, gdzie ich nie potrzeba, robią gównoburze o nic, argumenty ich są z czapy i nieprawdziwe. Mentalne gimnazjum szerzące tylko ferment, zamiast rzeczowych argumentów.
Normalnie mają #boldupy jak #bojowkaapple ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#oswiadczenie #spamujetagamialetylkotroche
  • 22
tak nigdy nie szukałem "Ivona" w aplikacjach. Bo i po co?

@Pertaseth: na andku jest parę apek, dzięki którym:
1. ivona może czytać ci na głos, kto aktualnie dzwoni (bardzo przydatne)
2. ivona może czytać ci na głos treść przychodzącego smsa (bardzo przydatne podczas prowadzenia auta)
3. ivona może być oczywiście lektorem audiobooka, albo artykułu (możesz sobie np. zrobić prasówkę i odsłuchiwać jej podczas jazdy.

Generalnie lektor w komórce, to przydatna
@simperium:

Aplikacja Ivona. O jak skisłem w #!$%@? xD

Ogarnij się. WP jest dla normalnych ludzi, a nie dla jakiś geeków, którzy instalują 3 miliardy zbędnego szajsu, żeby tylko mieć, a później udają, że im nic nie laguje. Znajoma jak dzwoni i sms wysyła oraz chce szybkiego smartfona do latania po necie to tylko WP. Nawet jej nie skazuj na andruta i jakieś G2 z dupy po cenie z butiku. Ponad
na andku jest parę apek, dzięki którym:

1. ivona może czytać ci na głos, kto aktualnie dzwoni (bardzo przydatne)

2. ivona może czytać ci na głos treść przychodzącego smsa (bardzo przydatne podczas prowadzenia auta)

3. ivona może być oczywiście lektorem audiobooka, albo artykułu (możesz sobie np. zrobić prasówkę i odsłuchiwać jej podczas jazdy.


@simperium: Tutaj akurat zrobi to wbudowana w system Cortana

Aplikacja Ivona. O jak skisłem w #!$%@? xD

@DeXteR25: powtórzę raz jeszcze zalety ivony:
1. ivona może czytać ci na głos, kto aktualnie dzwoni (bardzo przydatne)
2. ivona może czytać ci na głos treść przychodzącego smsa (bardzo przydatne podczas prowadzenia auta)
3. ivona może być oczywiście lektorem audiobooka, albo artykułu (możesz sobie np. zrobić prasówkę i odsłuchiwać jej podczas jazdy.
TTS w komórce to dla osób, które korzystają z niej do
Tutaj akurat zrobi to wbudowana w system Cortana. Tylko na razie jedynie po angielsku

@Warwick: No, gdyby się uprzeć, to Ivony też nie trzeba byłoby instalować, bo przecież na andku jest domyślny TTS, ale też po angielsku i raczej mówi tak, że lepiej to wyłączyć i zapomnieć. Po polsku to póki co tylko Ivona chyba daje radę dobrze (więc jedno wielkie uff, póki jest za darmo)
powtórzę raz jeszcze zalety ivony:

1. ivona może czytać ci na głos, kto aktualnie dzwoni (bardzo przydatne)

2. ivona może czytać ci na głos treść przychodzącego smsa (bardzo przydatne podczas prowadzenia auta)

3. ivona może być oczywiście lektorem audiobooka, albo artykułu (możesz sobie np. zrobić prasówkę i odsłuchiwać jej podczas jazdy.

TTS w komórce to dla osób, które korzystają z niej do czegoś więcej niż do grania, to bardzo dobry program.


@
@simperium: Spoko, zdarza się a ja osobiście wybrałem wp bo nie potrzebuję tak strasznie zaawansowanego telefonu no i nie dostałbym 6calowca za 500zł, który chodziłby tak płynnie i miał szanse na jakiekolwiek aktualizacje. Gdybym faktycznie potrzebował miliona fukcji to wziąłbym andruta.
@Muszynski_Jan: ja to zawsze mówię, że należy sobie odpowiedzieć na pytanie: do czego ma służyć telefon i wtedy wybierać opcję. Bo rzeczywiście Andek ma sryliard apek, ale przez to lubi się ciąć, WP do prostych czynności za to jest nie do pokonania, no bo jest stabilna. I tylko wtedy dyskusja ma sens: ustalić do czego ktoś potrzebuje telefon i wtedy sugerować, czy Andek, czy WP. :)

@DeXteR25: nie potrafię tego
@simperium: Każdy powinien wybrać taki system jakiego potrzebuje. Nie ma co wciskać na siłę swoich przekonań innym. Nie ważne czy to bojowkaandroid czy bojowkawp. Po to są różne systemy żeby z nich wybierać. Mój ojciec jest fanatykiem aplikacji to ma ich tysiące na andku i jemu nie polecam WP. Sam osobiście używam telefonu do dzwonienia, smsowania, internetu i endomondo, a priorytetem jest u mnie płynność działania. Tutaj wygrała Lumia. Jestem zadowolonym
@Niedzwiedz87: ivona to TTS i jest tylko lektorem, do obsługi smsów, czy innych bajerów wykorzystujesz odpowiedni soft: np. możesz w nawigacji GPS włączyć sobie TTS (a wyłączyć głosy z aplikacji): nikt ci nie zabrania np. napisać apki, która będzie odbierać połączenia i głosem TTSa czytać jakiś tekst (nawet bez znajomości programowania, są apki, które pozwalają "programować" za pomocą ustawiania boksów z możliwościami telefonu, coś w stylu włącz gps->odbierz połączenie ->przekieruj do