Wpis z mikrobloga

@StefanEm: Ta "niewiarygodna" strona jest prowadzona przez Marcina Popkiewicza - fizyka, klimatologa, ekonomisty, człowieka siedzącego aktywnie w tematyce środowiskowo-energetycznej. Więc zastanawiam się jakie masz kryteria wiarygodności danej strony...
@woyteczek: Acha, w takim razie sorki. Myślałem, że po prostu czepiasz się do błędu pisowni tego związki. Benzopireny w skrócie to substancje należące do grupy najsilniej nowotworowych związków - są produktem spalania. Tak wysoki poziom u nas jest spowodowany powszechnością przestarzałych pieców, ogrzewaniem najtańszym węglem i śmieciami.
gdyby ludzie palili węglem zamiast śmieciami, płytami pilśniowymi itd z klejem, ścinkami skór (miasteczka Podhala) to jakość powietrza by wzrosła.


@babisuk: Problem w tym, że właśnie palą węglem - mułem węglowym i nisko-energetycznym węglem brunatnym, co jest ewenementem na skalę świata aby sprzedawać masowo klientom indywidualnym tak szkodliwe dla środowiska paliwa do ogrzewania domu. Śmieci też robią swoje. Więcej masz w artykule który dałem.