Wpis z mikrobloga

Hej #motomirki #motocyklisci
Ojczulek chce kupić sobie jakiś motocykl na 50 urodziny, jeździł dużo za młodu, teraz śmiga na mojej fazerce no i w końcu nadszedł ten moment gdy pod domem stanie drugie moto. Generalnie Tatuś chce coś wygodnego, z conajmniej lekkimi aspiracjami turystycznymi. Był strasznie nakręcony na choppery/crusiery ale przekonałem go że trochę wygodniejsze do jazdy na codzień oraz w jakieś większe wyprawy będzie coś turystycznego. No i chłop popatrzył, poniuchał, podotykał i zobaczył że nadal są produkowane jego wymarzone kiedyś motocykle z bokserem. Takim to sposobem spodobało mu się #bmw R850RT (2003r). Co myślicie o tym motorku? Git czy może coś innego w podobnej cenie 10-kilkanaście tys pln.

#motocykle #motorrad #bmwmotorrad #tatacontent #motoryzacja
  • 18
@damian-piwowarski: zbyt sportowa pozycja a po za tym jazda ok, z tym że i tak nie wyciąga z niego takiej mocy silnika jaką on ma, no i lubi komfort ojczulek, a np szyba w fazerze to za nardzo przed wiatrem nie chroni w porównaniu do turystów

fzs600 dla ścisłości
@Zaszczyk: właśnie to jest drugi typ mój ale po prostu to typ faceta który kocha niemiecką motoryzacje i boxery które to mu się za młodu śńiły po nocach :) wiesz jak to jest jak sobie kupisz coś co bardzo chciałeś już od dawna a teraz możesz sobie na to pozwolić
@macentos: no i już wymieniliście moją trójkę motocykli które proponowałem tacie :) każdy trochę inny

czyli Deauville, V-Storm i ten RT :) trzeba poprzysiadać się pojeździć i zadecydować, co nie?

a w wakacje jakieś bałkany czy rumunia będzie grana mam nadzieję :D
V-Storm


@piowit:

V-Strom. Niestety mogli go nazwać Storm, ale chyba się ktoś sieknął w tabelce z nazwą i wpisał Strom. Teraz go czasem prześmiewczo nazywają "wysrom" ( ͡º ͜ʖ͡º) ale to dobre moto, poważane w światku.
@piowit: R850RT jest mało popularny w Polsce i to wszystko co miałbym przeciwko niemu. Ale jak jest gdzieś w dobrym stanie i się podoba to brać, co prawda 1150 daje więcej mocy przy podobnej masie i jest ich więcej w Polsce ale 850 też jeździ. Na BMW z okolic 2003 nie narzekano jakoś bardzo, w przeciwieństwie do mniej albo bardziej uzasadnionych pretensji o trwałość w późniejszych rocznikach, historie z wałem kardana