Wpis z mikrobloga

@morghul: "Gdy się śmiejemy, w ciele pojawiają się podobne zmiany jak podczas wysiłku fizycznego – serce bije szybciej, poprawia się ukrwienie ciała, zwłaszcza mięśni klatki piersiowej i twarzy, człowiek głębiej oddycha, co wpływa na lepsze dotlenienie mózgu i całego organizmu. Wentylowane są te partie płuc, które przy normalnym oddychaniu zazwyczaj są mniej aktywne. Organizm pozbywa się także nadmiaru adrenaliny (hormonu walki), co daje efekt odstresowania i relaksu."
itd. itp.
no faktycznie
  • Odpowiedz
@co-to-ma-byc: ależ ja jestem wyluzowany. No ok, jak walimy konia to występuje podobne zjawisko, tak samo jak wbiegniemy po schodach. Nie przeczę, że śmiech jest zdrowy ale tak samo jak zjedzenie surowej marchewki nie sprawi, że to będziesz szczęśliwy, zdrowy i fit tak samo pośmianie się w parku pół godziny nie sprawi, że będzisz lepszym, szczęśliwszym człowiekiem a na tym ten facio żeruje. OK, ma sposób na zarabianie kasy i gratuluję
  • Odpowiedz
@mcjposp: Ale ten koleś jest straszliwie nienaturalny w tym śmiechu... Wygląda, jakby się kompletnie nie potrafił rozluźnić i miał cały czas zaciśniętą szczękę. :/ Ja bym nie poszła na kurs śmiechu do kogoś, kto się nie potrafi naturalnie roześmiać. (Właśnie sprawdziłam, to naprawdę nie jest nic trudnego.)
  • Odpowiedz