Wpis z mikrobloga

#rajdy24: Breen wygrywa Rajd Liepāja, Kajetanowicz pozostaje liderem mistrzostw

Dobiegła końca druga runda Rajdowych Mistrzostw Europy, Rajd Liepāja. Choć większość z nas spodziewała się iście zimowego rajdu, nigdy nie można być pewnym co do pogody. Rajd, w którym zawodnicy spotykali się z deszczem, śniegiem, lodem, błotem, mgłą i szutrem wygrał Craig Breen pilotowany przez Scotta Martina (Peugeot 208 T16 R5). Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran (Ford Fiesta R5) ukończyli zawody w systemie Rally2 i zgarną 6 punktów za drugie miejsce w dzisiejszym etapie.

- To był naprawdę wyniszczający rajd. Trzymaliśmy własne tempo. Wróciliśmy i zapiszemy się na kartkach historii jako zwycięzcy zimowego rajdu! - mówił na mecie Breen.

Kajetanowicz i Baran pozostają na pozycjach liderów mistrzostw. - Jesteśmy zadowoleni, to był plan cisnąć tak, aby utrzymać tę pozycję w mistrzostwach Europy. Jesteśmy liderami i to najważniejsze. Dużo się nauczyliśmy. Spotkaliśmy tyle nawierzchni, tyle różnych przyczepności. Dziękuję całemu teamowi, Jarkowi, kibicom. Cieszę się, że jesteśmy tutaj, ale mam nadzieję na wygranie jeszcze trochę rajdów i wierzę w to, choć jeździ tu dużo bardzo szybkich kierowców. Jestem zadowolony z tego, jak pracuje mój team. Etap wygrał Aleksiej Łukjaniuk (Ford Fiesta R5), który zapisał na swoje konto pięć z sześciu dzisiejszych odcinków specjalnych.

Drugie miejsce to estońska załoga Mitsubishi Lancera Evo X i jednocześnie zwycięzcy ERC-2, Siim Plangi i Marek Sarapuu (+1:40,7s). - Na ostatnim odcinku były pewne przeszkody, opony – myślałem, że uderzę w to, a były tam też duże kamienie… ale udało się.

Świetny wynik zaliczył Dominik Butvilas, dla którego była to druga runda ERC w karierze. Pilotowany przez Kamila Hellera reprezentant Subaru Poland Rally Team zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, ustępując w ERC-2 tylko Plangiemu (+5:48,6s, Subaru Impreza STI). - Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy, chcę podziękować całemu zespołowi, samochód pracował perfekcyjnie. To był bardzo trudny rajd dla nas i to jest niesamowite. Cisnęliśmy na ostatniej pętli.
Na czwartym miejscu sklasyfikowany został Martinš Svilis (+6:39,2s, Mitsubishi Lancer Evo X), trzeci w ERC-2. - To byl bardzo ciężki rajd dla wszystkich, również dla nas. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z mety. Piątkę zamknął trzeci w klasyfikacji sezonu, Robert Consani (+6:51,5s, Peugeot 207 S2000). - Dla mnie ten rajd był bardzo trudny, uczyłem się. Jestem zadowolony.

Na szóstej pozycji sklasyfikowano zwycięzcę pierwszej rundy Mistrzostw Europy Juniorów, Emila Bergkvista (+7:29,9s, Opel Adam R2). - Niesamowite. Jestem bardzo wdzięczny mojemu zespołowi. Świetnie! Teraz musimy kontynuować rok w takim stylu. Na siódmym miejscu uplasował się Jānis Vorobjovs (+7:58,0s, Mitsubishi Lancer Evo X).

Ósmą pozycję zajął drugi w klasyfikacji JERC, Steve Røkland (+8:00,0s, Peugeot 208 R2). - Drugie miejsce to świetny wynik dla nas, dużo punktów do mistrzostw. Jest fantastycznie! Na dziewiątym miejscu dojechał Ralfs Sirmacis, trzeci z juniorach (+8:09,1s, Peugeot 208 R2). Dziesiątkę uzupełnił Raul Jeets (+8:36,0s, Ford Fiesta R5).

Klasyfikacja sezonu FIA ERC

Mimo niewielu punktów wywiezionych Łotwy liderem mistrzostw Europy pozostał Kajetan Kajetanowicz. Polak ma 45 punktów i prowadzi o pięć przed Craigiem Breenem. Ex aequo jest Robert Consani, 32 punkty ma Aleksiej Łukjaniuk. Siim Plangi jest piąty (28), szósty jest Dominik Butvilas (23), siódmy Jaromir Tarabus (22), ósmy Martinš Svilis (14), dziewiąty Martin Fischeriehner (14), dziesiątkę zamyka lider JERC, Emil Bergkvist (12).

gabrally - #rajdy24: Breen wygrywa Rajd Liepāja, Kajetanowicz pozostaje liderem mistr...

źródło: comment_RqW6Z0A02fW69Yk7s0AdsHazsJUSrWVS.jpg

Pobierz
  • 2
@gabrally: Dwie uwagi: dawaj linka do artykułu albo formatuj sam wpis trochę lepiej, bo trzeba się zastanawiać, gdzie jest jeszcze cytat, a gdzie powrót do artykułu. I dwa - w rajdzie nie jechał tylko Kajto z Polaków ;) Specjalnie wszedłem na rajdy24, bo myślałem, że będzie coś więcej, ale niestety tylko tagi pozostałych kierowców znalazłem...
@KORraN: moglbym dawac ale boje sie byc posadzonym o spam:) co do formatowania to racja, brakuje jednak czasu. Co do reszty, to tylko podsumowanie klasyfikacji generalnej, na rajdy24 jest drugi artykul o rywalizacji w klasach. Powinienes to widziec czytajac artykul. Piszemy najwiecej o pozostalych zawodnikach, tylko w innej formie :-)