Wpis z mikrobloga

Kończę Pacyfik, jest bardzo słabo. Wszyscy zachwalali, no i się zawiodłem. Niestety - fajnie nakręcone sceny wojenne i tutaj koniec plusów. Odcinki są nudne, niewiele między nimi różnic, bohaterowie całkiem płascy, ciężko czasem powiedzieć czemu akurat uczyniono ich głównymi postaciami konkretnych partii historii, ciężko nawet uzasadnić po co niektóre odcinki w ogóle nakręcono. Jakby nikt nie miał pomysłu na ten serial, sama walka, nic nie wnoszące rozmowy, nic nie wnoszące wątki, ktoś umiera, ktoś kogoś zabija, ktoś staje się odrobinę bardziej znieczulony - a potem więcej i więcej tego samego. Za pół roku nic nie będę z tego pamiętał, ani jednego pieprzonego cytatu, ani jednej charakterystycznej, mocnej sceny.

Nie stało to nawet obok serialu, który stał obok serialu, który stał obok Kompanii Braci. Dla mnie próba porównania do siebie tych dwóch to jakieś szaleństwo.

#seriale #pacyfik
  • 9
@Kaba___JK: kiedyś dawno temu jak oglądnałem Band of Brothers, Pacyfik miał być kontynuacją a okazał się kompromitacją. Oglądałem Pacyfik dwa razy i w ogóle do mnie nie przemawia ten serial. Band of Brothers rządzi, a książka to mistrzostwo świata :)
@Kaba___JK: Nie przewinąłem postu na telefonie.

Świetne efekty, naprawdę niezła historia, bardzo ciekawy wątek życia pomiędzy bitwami, czy załamywania się żołnierzy. Jest tak naprawdę zupełnie inny niż Kompania, trudno je porównać nawet wg mnie.