Wpis z mikrobloga

@SebusPL: Pieprzycie głupoty. Ludzie mają psy, chodzą normalnie do pracy, ale się nimi zajmują. Rano trzeba ruszyć dupę i jak się wróci z pracy. Nikt nie zostaje w domu na zawsze, bo ma psa. A tutaj ewidentnie nikt tego psa nie wychował, że sikał, nie znał smyczy itd. A teraz trzeba się pozbyć, nie, bo siedzi sam w domu, tylko przez lenistwo, brak wychowania psa i zasikaną chatę.
  • Odpowiedz
@chwila: Tylko weź pod uwagę to że skoro im przeszkadza to pozbyłyby się problemu już dawno a nie po 6latach to kawał czasu. Jeżeli lał po kątach przez ten czas to teraz musiało się coś zmienić skoro to im przeszkadza. Jak pisałem w tamtym wpisie, lepiej że dały ogłoszenie niż miały wywieź psa do lasu lub schroniska.
  • Odpowiedz
@SebusPL: Mogło się zmienić to, że ktoś poszedł do pracy, a to normalne, że ktoś idzie do pracy, mogły to wziąć pod uwagę. Co nie zmienia faktu, że psem nikt się nie zajmował, widać to po cechach które opisały. Nie mówię, że robią źle, ale zgadzam się, że to podludzie.
  • Odpowiedz
@SebusPL: na razie to widzę odmienne zdanie a myślałem, że jakaś masarka to będzie. Może fakt, że @Aerials mocno reaguje, ale psy faktycznie potrafią dostać #!$%@? po oddaniu.
@chwila: Psy, szczególnie te mające podwórka i będące takimi yorkami mają problem z przebywaniem w innym miejscu jak się już przyzwyczają. Każde psy tak mają ale niektóre reagują naprawdę mocno.
Wiosna, lato i kawałek jesieni ok ale przychodzi chłód i pies świruje
  • Odpowiedz
psem nikt się nie zajmował


@chwila: Gotowały dla psa, kąpiel co dwa tygodnie, chodzenie do fryzjera. Faktycznie zaniedbany pies.
Mam dwuletniego amstaffa wcześniej przez piętnaście lat owczarka niemieckiego, jeżeli pies siedzi ~8h w domu to jest wręcz pewne że się zesika.
@lennyface: Jeżeli nie wychowasz sobie psa to już jest dla ciebie uciążliwy po 2-3 latach a nie po sześciu, po takim czasie już człowiek się przyzwyczaja.

  • Odpowiedz
@SebusPL: Kąpiel raz na dwa tygodnie i zapłacenie za fryzjera, to nie poświęcenie kilku godzin dziennie by psa wychować, przynajmniej jak jest młody jeszcze. @lennyface ma rację tutaj. A one mogą po prostu poświęcić więcej czasu dla niego, rano i po powrocie z pracy, tylko że się nie chce. Z takimi wymaganiami wątpię by znalazły kogoś z domem i nie pracującą osobą.

A ty zakochany w niej, że tak próbujesz jej
  • Odpowiedz
@chwila: Bardziej chodziło mi o to że wywiązała się ciekawa dyskusja a ona nagle skasowała wpis.
Wiem że ja mam rację ale zakładając że wy macie racje to i tak postąpiły lepiej niż miały by psa gdzieś wywieźć czy oddać do schroniska :-)
  • Odpowiedz
@SebusPL: Dobrze postąpiły :D Co nie zmienia faktu, ze są leniwymi, nieodpowiedzialnymi dziewuchami :D Aż taka ta dyskusja ciekawa nie była ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@chwila: Co nie zmienia faktu że skasowała wpis na który chciałem odpowiedzieć.
No i powtórzę jeszcze raz swoje słowa, to że coś jest tak napisane w ogłoszeniu nie musi się pokrywać z rzeczywistością. Myślę że coś się wydarzyło w ich życiu że chcą oddać swojego psa po tylu latach.
  • Odpowiedz