Wpis z mikrobloga

Byłem właśnie w lewiatanie po zakupy, zobaczyłem na półce mleko kokosowe w puszce za 5zeta, nigdy nie kosztowałem tego przysmaku więc postanowiłem wrzucić do koszyka i przejść dalej do działu z nabiałem. Szybko pobiegłem z zakupami do domu by jak najszybciej zapoznać się z tym smakołykiem. Okazało się, że smakuje jak bita piana z jajek i ma taką samą konsystencję. Dałem kotu ale też nie je. Co mogę z tym zrobić? Do czego to w ogóle służy? Chyba będę trzymał w lodówce je przez kilka lat i jak będą do mnie przychodzili znajomi i otworzą lodówkę to zobaczą jaki światowy jestem. Patrzcie na niego mleko z kokosów #!$%@?, burżuj #!$%@?. #gotujzwykopem #mlekokokosowe
Pobierz N.....i - Byłem właśnie w lewiatanie po zakupy, zobaczyłem na półce mleko kokosowe w ...
źródło: comment_h5cpFbnPajEG8OJF18WQLtokFwHXuBj0.jpg
  • 56
@Niedokonczone_Zdani: ugotuj kaszę jaglaną (wcześniej kilka razy przemyj bieżącą wodą), przerzuć do blendera i dodaj do ugotowanej kaszy: mleko zwykłe, mleko kokosowe i ew. cukier i blenduj to do uzyskania kremowej konsystencji. Do części lub do całości możesz też dodać kakao (to normalne, nie napoj kakaowy). Przelej do pucharków i zostaw w lodówce na 1- 2 h :) Smakuje bardzo dobrze!
@Ustrojstwo: Trafił na gęstą konsystencję - zdarza się czasem. A w takiej konsystencji właśnie do zup się nadaje bo się fajnie rozpuści. Dlatego wszelkie tajskie zupy są tutaj wskazane ;) Ewentualnie dokupić pastę curry czerwoną lub zieloną tajską i zrobić jakieś fajne curry.


@Kokon89: farciarz
Setki razy to kupowałem i zawsze woda...
@Niedokonczone_Zdani:

Możesz z tego też zrobić super polewę czekoladową z posmakiem kokosu - wystarczy wrzucić do rondelka tabliczkę czekolady + mleczko. Proporcje znajdziesz w przepisach na googlach.

Szczerze polecam, moim zdaniem o wiele lepsza ta polewa niż standardowe masło + czekolada.
krewetki po tajsku ... trawa cytrynowa, krewetki, chilli najlepiej płatki, sos sojowy, mleko kokosowe, kropla wina.
Na patelnię wlej mleko kokosowe, trochę trawy cytrynowej, albo listek cytryny. Trochę chilli, kropla wina. Musi się zredukować ( odparować). Jak zgęstnieje wrzuć krewetki i gotowe oczywiście podawać z ryżem.