Wpis z mikrobloga

Serwerowe problemy
Nie trudno zauważyć, że serwer nie radzi sobie z obciążeniem serwisu. Zdajemy sobie sprawę, że jest to bardzo uciążliwe dla wszystkich i obiecujemy, że już niedługo przeniesiemy się na o wydajniejszą maszynę. Proszę jednak o trochę wyrozumiałości i cierpliwości.
  • 38
Na "starym" blogu Wykopu napisałem w komentarzu o tym, że stworzenie takiego serwisu przy użyciu Ruby On Rails jest kiepskim pomysłem (właśnie przez wzgląd na wydajność). Czyżbym miał rację? ;)
Nowy serwer zawsze załatwia sprawę. Pytanie tylko, czy naprawdę jest (a raczej byłby) on konieczny i jak to wszystko będzie wyglądało przy dalszym wzroście oglądalności serwisu.

Ale (jak mi to próbujesz uświadomić) to nie moja sprawa. :)

Tak czy inaczej - peace. :)
Ja tak z innej beczki.

Czy dałoby radę umieścić w nagłówku strony z komentarzami do danego wykopu informacji o adresie pliku xml dla tych komentarzy. W ten sposób można by łatwo i przyjemnie subskrybować komentarze poprzez dynamiczną zakładkę firefoxa. Używanie linku subskrbuj komentarze jest trochę męczące (trzeba się sporo naklikać żeby umieścić ten adres w agregatorze RSS).

Edit: Problem zniknął po zainstalowaniu nowego firefoxa.
Hmmm, co si�? sta??o ??e krzaczki zast�?pi??y polskie literki w Oberwatorium?

Edit: o cholera, jednak nie tylko w Obserwatorium, ale wszędzie. Nawet tu w okienku edycji tego komentarza :/
bez watpienia ruby jest wolniejszy od php. jednak ruby powinien byc porownywany bardziej z java niz php.

co nie zmienia faktu, ze chlopcy z wykopu dosc amatorsko podeszli do tematu... stawianie takiego serwisu na serwerze wspoldzielonym w USA to IMHO lekka przesada.
Zróbcie to w końcu bo na prawdę nie da się tutaj nic przeglądać, jeśli wiecie że to tylko problem z serwerem to go zmieńcie jak najszybciej, albo ew. przywróćcie chwilowo poprzednią wersje do czasu zmiany, ale coś wypadałoby już zrobić - czekacie aż wszyscy się wkurzą i zrezygnują czy jak ? Od momentu wprowadzenia nowej wersji minęło już sporo czasu a jedyne co się zmieniło to to że zauważyliście problem - to
Cóż chyba nie tylko problemy z serwerem są, pisałem ostatnio maila w sprawie reklamy. Odpowiedź przyszła z cenami, na dalsze bardziej szczegółowe pytania odpowiedź już nie przyszła. Szkoda.
http://forum.rubyonrails.pl/viewtopic.php?pid=1162

pch - jesli ty masz TAKIE podejscie do budawania aplikacji, to nowy serwer ci NIE pomoze.

cytuje:

yezooz: a robiles jakies testy z realnymi scenariuszami ? ile req/sec bys wyciagnal ?

p
ch: Nie, nie robiłem - dopóki system dziala sprawnie, nie interesuja mnie tego typu testy. Gdy zacznie zamulac pomysle o optymalizacjach, nowym serwerze etc.

hekto5: Jakiego cachowania używasz? Może jakieś specjalne pluginy polecasz?

p_ch: Nie uzywam cachowania -
Heh, wszystko bym przewidział, ale nie to, że nie ma cachowania. Przecież to mogłoby przyspieszyć serwowanie stron nawet 100-krotnie (dane na podstawie moich eksperymentów z wp-cache na http://polishlinux.org)!

A to mnie rozbawiło najbardziej:

Nie uzywam cachowania - nie ma sensu w tym wypadku. Kazdy uzytkownik widzi inne dane.

Dobre, dobre, wyśmienite :PP