Wpis z mikrobloga

@Maoryska: Mam 4LS. Kawał dziada. Ciężkie i nieporęczne w transporcie (dlatego najczęściej zostawiam je przypięte do stojaka pod uczelnią), ale za to mniejszy problem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca do przypięcia roweru. Ostatnio jednak rozważam dokupienie małej wersji, którą można wozić przy pasku. Ciężki wybór :)
@pierzak: też tak pomyślałam. Mój problem jest też taki, że mam rower warty może z 400 zł, jest to 10 letnie MTB ale regularnie serwisowane i dość ładnie wygląda. Pierwszy lepszy złodziejaszek może zawyżyć jego wartość ale pewnie też nie będzie miał odpowiedniego sprzętu do przecięcia u-locka a taki pro pewnie odpuści? Mam taką nadzieję, w końcu kupuję zabezpieczenie warte 50% ceny roweru. Ciężki wybór.

@patrol798: raczej nie ma sensu
Mam taką nadzieję, w końcu kupuję zabezpieczenie warte 50% ceny roweru


@Maoryska: Spójrz na to w ten sposób, że porządne zapięcie kupisz raz, a będzie służyć nawet jak zmienisz rower na jakiś bardziej wartościowy :) W sumie jeśli masz tylko jeden rower, to możesz brać LS. Mają one w zestawie mocowanie, które przykręcasz sobie do ramy i możesz do niego wczepiać u-locka. Tylko tutaj nasuwa się pytanie, czy to dość sporych
@Maoryska: Zwróć uwagę, że LS waży ponad kilogram (1,2kg jeśli dobrze pamiętam) i jest całkiem pokaźnych rozmiarów. Mnie wkurza, gdy wiozę je na plecach w sporym plecaku, a co dopiero w torbie wraz z innymi rzeczami. Jest powleczone gumą i trochę wadzi przy wyciąganiu innych rzeczy z torby/plecaka. Jednak faktycznie czasami zdarza mi się zapinać rower za koło i ramę tam, gdzie standardem mógłbym nie dać rady. Nie wiem, czy mini
Bimbermaeister - @Maoryska: Zwróć uwagę, że LS waży ponad kilogram (1,2kg jeśli dobrz...

źródło: comment_2lLHcyE06h2lCAc9IV48xdLIoOL52PI4.jpg

Pobierz
Mają one w zestawie mocowanie, które przykręcasz sobie do ramy i możesz do niego wczepiać u-locka. Tylko tutaj nasuwa się pytanie, czy to dość sporych rozmiarów zapięcie zmieści się wewnątrz ramy i czy np. nie będzie przeszkadzało w wożeniu go równocześnie z bidonem.

@pierzak: Czytaj wyżej. Do tego mi na przykład gdzieś się zsunęła ta metalowa część przymocowana do pałąka, a bez niej system nie działa. Nie działa też w momencie,