Wpis z mikrobloga

@Colo99: dobrze się składa, bo akurat mieszkam w bloku. Od 6:10 zacznę #!$%@?ć młotkiem :D

@bialysony: raczej chcę robić takie tradycyjne, czytałem o jakimś maczaniu ich w mleku itp i mam nadzieje dostać jakieś profesjonalne wskazówki :)
  • Odpowiedz
@kamauuu: geslerowa mówiła, że bułka tylko własnoręcznie starta, ta z marketu to zło. ale ja się nie znam, cytuję tylko autorytet;)
@BarteckR: z tym rozbijaniem najcieniej jak się da to bym nie przesadzał. ciągle pamiętam z podstawówkowej stołówki schabowe jak kartka papieru. takie cienkie i formatu a4, nie mieściły się na talerzu. ale teraz wolę schab z kością i nie tak mocno rozbity. lubię czuć mięso jak je gryzę. chociaż
  • Odpowiedz
@kamauuu:
- Nie usuwać błon.
- Rozbić cieniutko.
- Przyprawić solą i pieprzem.
- Panierować: mąka - jajko rozbełtane z kwaśną śmietaną - bułka tarta.
- Smażyć na smalcu.
- Wymieniać tłuszcz.
  • Odpowiedz
@kamauuu: Zrób je w cieście naleśnikowym. (Odrobinę gęstszym, aby okleiło mięso.) Albo zrób normalnie
-potem na wierzch ananas lub pieczarki,
-na to jeszcze ser,
-i do piekarnika, aż się ser stopi.
  • Odpowiedz
@Zatwardzenie: znam się na reszcie. mąki z marketu nie kupuję. znaczy się kupuję z kauflanda, przed marketem głównym ma stoisko piekarnia gdzie kupuję bułkę. oglądałem wczoraj kuchenne rewolucje i tam to było.
@Algady: chce zrobić tradycyjne, tak więc ananas, ser czy inne grzyby nie pasują.
  • Odpowiedz