Wpis z mikrobloga

@rennaissance: Podejście drugie, dokupiłem sprzęcior i taką białą bejcę do drewna. Chyba pomaluje najpierw bejca w kolorze dąb, na to białą bejcę i na wierzch lakier bezbarwny bezpodkładowy do parkietów. Zobaczymy jak wyjdzie. Ług biały do drewna trudno dostać, w budowlanych i specjalistycznym lakierniczym/drewnianym też nie mieli.

@energetyk2: @Surfer328: @Bosiu: @Sandman: wołam bo radziliście wczoraj ;)
#pomocy #kiciochpyta #januszebudownictwa #remont ##!$%@? #pytaniedoeksperta #stolarka #majsterkowanie #zrobtosam
Pobierz rennaissance - @rennaissance: Podejście drugie, dokupiłem sprzęcior i taką białą bejc...
źródło: comment_1phpzKeAzZEhUfHVuFwppZb99LGYJEfK.jpg
  • 20
@rennaissance: będzie się odróżniać, jeśli nie chcesz szlifować po całości to wyszlifuj to szare do czystego drewna i pokryj lakierem choć i tak będzie różnica. Odradzam diablenie bejcą bo efekty są zazwyczaj marne.
tutaj masz fotki co można zrobić z parkietu, był naprawdę mocno zniszczony, po szlifowaniu wyglądał jak nowy.
Myślę ze czołgiem pojade na start 60 dla bezpieczenstwa a potem 100. Dam na to wypelniacz do szczelin wymieszant z pylem z czołgu, polecę potem oscylacyjna 80, potem 120. Odtluszcze, pomaluje lakierem. Jak wyschnie przelece delikatnie oscylacyjna 240. Tak 3 warstwy.
@rennaissance: No dobrze, wziąłeś się to życzę powodzenia i wytrwałości. Zawsze plusik dla samodzielnych majsterkowiczów :) Mimo że dla cykliniarki ten fragment któy tu pokazałeś to ok. 1-2 min. pracy :)
@Bosiu: hmmm... Brzmi kusząco. To już by była grubsza akcja, domowników wysłałbym ma wakacje bo do zrobienia mam 4pokoje 20m2 i korytaż 12m2 ;d pewnie byłby przypał troche bo taki czołg jeszcze ogarniam, rowków nie robie ;p ale cykliniarą pewnie bym porobił ;D
@rennaissance: o Panie, jak masz całą chatę do zrobienia to weź zawodowca... sam się zajedziesz robiąc to a koszt nie będzie dużo niższy. Koszt wypożyczenia maszyn + koszt materiałów ściernych + koszt chemii na taką powierzchnię może wynieść więcej niż fachowiec.