Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Mam poważny problem. Dziś nagrywałem filmiki aparatem. Karta pamięci najwyraźniej się posypała, bo praktycznie nic nie można zgrać, bo nawet niektóre pliki nie są w formacie *.mov tylko jakieś krzaczaste napisy (rozmiary plików są dużę czyli zawierają dane). Niektóre natomiast są w *.mov ale nie można ich skopiować, bo wyskakuje błąd, że nazwa jest za długa WTF?
Pierwszy raz w życiu spotkałem się z takim problemem. Na dodatek windows po włożeniu karty zaproponował "skanowanie" i naprawę i odzyskanie danych ze złych sektorów. Zgodziłem się, a efektem było to, że #!$%@?ło mi wszystkie pliki z karty.

Teraz od kilku godzin trwa odzyskiwanie plików (karta ma 128 gb - chiński szmelc). I teraz najważniejsze. Czy po odzyskaniu plików jest jakaś szansa skopiować to z karty pamięci na dysk? Będę próbował konwerterami przywrócić jak najwięcej danych, bo są bardzo mi potrzebne.

Proszę o rady jak to robić.

#kartypamieci #foto #odzyskiwaniedanych #kiciochpyta #pytanie
  • 2
@Fagaldo_Antonio: nie wiem czym odzyskuje te dane ale takie aplikacje z automatu odzyskane pliki kopiują na dysk twardy (wskazuje im się po odzyskaniu folder) a nie na odzyskiwane źródło (w tym przypadku karta pamięci). Wiec jeżeli odzyskiwanie się uda (choć podejrzewam ze mogą być problemy z ich odtworzeniem jeżeli to filmy) to nie będzie problemu ze skopiowaniem na dysk.