Wpis z mikrobloga

Drodzy mircy. Sprawa tyczy się #linux #ubuntu #pulseaudio .

Mam dwie karty:
- zintegrowaną (jak każdy). Niestety 2.0
- dodatkową (sb x-fi platinium)

Mam również dwa zestawy audio:
- stereo (kolumny + wzmak)
- 5.1

Pytania też są dwa:
- czy da się zrobić tak, żeby pulse audio equalizer działał jednocześnie z puszczaniem dźwięku na obie karty dźwiękowe? Na załączonym obrazku widać, że mogę wybrać albo to, albo to. Lipton, bo jak dźwięk na stereo jest świetny (może poza tym, że jest na zintegrowanej :P), tak 5.1 gra znośnie dopiero po regulacji (creative inspire t6160).

Niby i tak założenie jest, że stereo do muzyki a 5.1 do filmów, ale jednak jak przechodzę na słuchawki podpięte pod wzmacniacz to męcząca jest zmiana źródła dźwięku ...

- Czy dałoby się użyć zintegrowanej dźwiękówki jako osobnego kanału, żeby uzyskać 7.1 ?:) (stereo jako frontowe głośniki) ?

Pics related :)

Edit. Chwilowo działają w trybie 4.0 ale to niema tu znaczenia, bawię się po prostu :)
npsr - Drodzy mircy. Sprawa tyczy się #linux #ubuntu #pulseaudio .

Mam dwie karty:...

źródło: comment_m6jNPJMQwaqwYxyEQoZ9VCMecYwfntMb.jpg

Pobierz
  • 8
@npsr: Nie wiem czy gui do tego jest ale jeśli konsola cię nie odstrasza to krótko mówiąc się da: https://wiki.archlinux.org/index.php/PulseAudio/Examples#Simultaneous_HDMI_and_analog_output, tu przykład z hdmi i analogiem ale zasada podobna.
Krótko mówiąc kombinujesz dwa wyjścia audio w jeden 'sink' i pulseaudio traktuje go jako osobną kartę dźwiękową.
A co do drugiego, to nigdy podobnych rzeczy nie próbowałem ale w teorii tworzysz sobie sink 7.1 i z niego przekierowujesz wyjście na 5.1
@jestem_w_szoku: dobra, czekaj, ale czy ja tego już przypadkiem nie robiłem? Mam sinka (jak widać na obrazku). Problem w tym, że equalizer nie działa na sinku, tylko na LADSPA ...

Generalnie puściłem dźwięk z obu na raz i śmiga, ale wtedy eq nie działa i creative brzmi jak ... :P
@npsr: Hmm, jak zmienisz domyślny sink to przeładuj equalizer:
pacmd set-default-sink combined
pacmd unload-module module-equalizer-sink
pacmd load-module module-equalizer-sink

pacmd list-sinks | grep -e name: -e master_device
tak żeby master_device wskazywał na ten skombinowany.
@jestem_w_szoku:

Welcome to PulseAudio! Use "help" for usage information.


ale wcześniej:

Module module-equalizer-sink not loaded.


czyli chyba używam innego equalizera ...? :) Hmm muszę zaraz wyjść, więc później się pobawię, ale zawsze to już jakaś podpowiedź :)
@jestem_w_szoku: odświeżam temat :) Obecnie obie karty śmigają razem z equalizerem.
Dałoby się tak zrobić, żeby equalizer działał na jednej a na drugiej nie? :P 5.1 śmiga jak trzeba, ale teraz stereo jednak na eualizerze działa gorzej. Nie potrzebuje go a wręcz mu mocno szkodzi na słuchawkach :P

Wiem, wymagam cudów :P