Wpis z mikrobloga

Mam 17 lat i potrzebuję konta bankowego na teraz (m.in. do stworzenia konta developerskiego google), wiem że można mieć konto od 13 lat tylko trzeba dodatkowo mieć zgodę rodziców, sęk w tym że za miesiąc będę już pełnoletni i mam pytanie, czy za ten miesiąc konto automatycznie stanie się pełnoprawnym kontem, czy trzeba będzie coś załatwiać? Czy lepiej już poczekać ten miesiąc i odrazu założyć będąc pełnoletnim?

Jest jeszcze kwestia jakie konto wybrać, zastanawiam się nad mBankiem i intelligo (tata ma konto w intelligo), jakieś opinie/rady?

#pytanie #kiciochpyta #pomocy #banki
  • 5
@skew: mBank ostatnio coś wymyśla. Nie jestem mocno w temacie, to ktoś inny Ci wyjaśni. Konto miałem od 2 lat (PKO BP "Konto Pierwsze") po zakończeniu osiemnastego obrotu wokół słońca, zmieniło się w jakieś goowno i musiałem pójść do banku, żeby mi przekształcili w "Konto dla Młodych" (darmoszka, tylko za kartę 5 zł [albo spełniam warunek transakcji - chyba 500 zł obrotu miesięcznie])
@skew: 1. dużo zależy od banku: albo dadzą zwykłe konto i nic nie trzeba robić, albo sami zaproponują przekształcenie w normalne konto i w sumie też jest to bez kłopotu - różne banki mogą mieć różnie rozwiązane

2. mam konto w mbanku i mam w inteligo - zadawajcie pytania ( ͡ ͜ʖ ͡)
tu też musisz zobaczyć, kto ma warunki akurat lepsze dla Ciebie
ile kasy