Wpis z mikrobloga

#maratonfilmowy 39 691 - 5 = 39 686
#xvix365filmow 285 - 5 = 280

2001: Odyseja kosmiczna
W końcu zdecydowałem się nadrobić i nie żałuję poświęconego czasu. Efekty po prawie 50 latach już nie robią opadu szczęki, ale stylistycznie są prawie idealne, pierwsza i ostatnia część filmu to wg mnie artystyczna doskonałość. Opowiadana historia jest bardzo dobra, ale część tej historii (TMA-1), dla człowieka który ogląda film tyle lat po jego wydaniu nie jest już interesująca. Niemniej jednak Kubrick z ekipą odwalił kawał dobrej roboty i z pewnością zmienił oblicze kina.
9-/10

Niesamowity Spider-Man 2
Dawno nie oglądałem tak źle wykonanego filmu. Szczególnie postać Elektro wydaje się zmarnowanym potencjałem i chyba jest jednym z najgorszych złych charakterów jakie widziałem w filmach. Dodatkowo film jest zrobiony tak, żeby zrobić w filmowym uniwersum Spider-Mana podwaliny pod kolejne filmy, spin-offy i seriale (A raczej nic nie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)), tak mi się przynajmniej wydaje. Być może przez to właśnie wyszedł twór, który jest nie wiadomo czym, a reżyser nie wiedział jaką historię ma zamiar przedstawić.
3+/10

[Martwe zło 2](http://www.filmweb.pl/film/Martwe+zło+2-1987-30710)
Lepsze i bardziej absurdalne Martwe zło. Elementów humorystycznych jest więcej i są dobrze zrealizowane. Pomysły na niektóre rzeczy są świetne i już nie widać takich braków w budżecie, mimo że nie był to bardzo drogi film. I w tym wypadku lepiej ogląda się z piwem w ręce.
8/10

[Armia ciemności](http://www.filmweb.pl/film/Armia+ciemności-1992-3933)
Trzecia część Marwego zła, tym razem już tego nie można nazwać horrorem, bo nacisk został położony tylko i wyłącznie na elementy komediowe. Ogląda się do jednak przyjemnie, bo jest to dobry film.
7/10

Elizjum
Największym problemem tego filmu jest to, że wszystkie przedstawione pomysły już się wcześniej pojawiały i teraz jest to tylko ich połączenie i dodanie stylizacji Dystryktu 9 (film tego samego reżysera). Dodatkowo nie widzę w tym filmie ani krzty artyzmu, jak dla mnie jest to film tylko i wyłącznie zrobiony dla pieniędzy. Ogólnie to film jest po prostu poprawny, na uwagę zasługiwać mogą co najwyżej efekty, bo te są naprawdę dobre.
6-/10

#film
xvix56 - #maratonfilmowy 39 691 - 5 = 39 686
#xvix365filmow 285 - 5 = 280

2001: O...

źródło: comment_Z8IdtYbbXqbheGPIFG0MzwpWBKDx4NmC.jpg

Pobierz