Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirabelki... kolega kupił sobie kamerę na moto sony av200v http://www.sony.pl/electronics/actioncam/hdr-as200v-body-kit chciałby nagrywać w formacie XAVC S ale do tego potrzeba jest "specjalna" karta, w salonie sony krzyczą sobie ponad 400 zł za 64GB, ktoś się orientuje co można tam wsadzić tańszym kosztem? Na razie znalazł Kingston microSDXC 64GB UHS-I U3 (read/write;90/80MB/s) + Adapter ale gdy pyta sprzedawców czy będzie działało to dostaje info że 50/50.

#sony #kamerysportowe #as200v #motocykle
  • 15
@m1xer: Przede wszystkim niech nie kupuje karty w salonie. Tam jest zawsze spora przebitka. Trzeba sie z tym liczyć, że karty kosztują dużo. Kingstona nie o tyle odradzam co NAMAWIAM do porzucenia szalonego pomyslu o kupowaniu go. To najgorsze padło. Przepustowości, które podałeś są wyssane z kosmosu. Rozsądne cenowo i godne polecenia są karty Sandisk Extreme Pro. Masz bezpieczne dane i nie musisz sie martwić o zapełniający sie bufor w kamerze.
@m1xer: Dobra, sam sprawdziłem:

XAVC S recording with 60Mbps high bit rate data transfer


Kazda karta ci pójdzie, ktora obsługuje taką prędkość. Dla ułatwienia 60Mbps = 12.5 MB/s. Ja bym kupił Sandiska Extreme albo wyżej.

Rozsądne cenowo i godne polecenia są karty Sandisk Extreme Pro.


@madjack93: Tylko zauważę, że 'Extreme Pro' to (prawie) najwyższa seria Sandiska. Pół roku temu w sklepie za 64 GB micro SDXC płaciłem ponad 300 PLN.
@Gixaar: to co podawałem wcześniej czyli:

MP4 PS: około 28 Mb/s / HQ: około 16 Mb/s / STD: około 6 Mb/s / HS120: około 28 Mb/s / HS240: około 28 Mb/s
XAVC S 60p/30p/24p: około 50 Mb/s, 50p/25p: około 50 Mb/s

Z tego co czytam PNY będzie za wolna...