Wpis z mikrobloga

@mamapoth: No hej ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak wyglądają te studia? Parodia, czy raczej rzetelnie prowadzone?
(pytam, bo słyszałem jakiś czas temu że AGH rozpieprzyło syllabus mechatronice przez co kierunek stał się dosyć ogólnikowy)
@mamapoth: Znam tą historię, kierunek niespełnionych marzeń... ale ja wybieram ten mechanike raczej docelowo.
@Vinniczek: Kiedyś chciałem iść na mechatronikę na agh, ale absurdalne progi skutecznie mnie odstraszył ( ͡° ͜ʖ ͡°). W tym roku pewnie i bym się nawet dostał, ale nie leży mi to zbytnio - podobnie z resztą jak AiR. (swoją drogą, co dokładnie z tą mechatroniką jest nie tak?)
A z tego
@miroslavski: Nie dawno skończyłem mechatronikę(ostatni rocznik starego syllabusa), kierunek jest trochę zbyt ogólny, co nie zmienia faktu, że 90% moje kierunku ma pracę w zawodzie. Mechatronika jest prostsza do zdania, ale potem idziesz do pracy i się wszystkiego uczysz, a mechanika i budowa maszyn jest trudniejsza, ale od razu wchodzisz do pracy z wiedzą. Co do progów to wszędzie podnieśli o tyle ile im osób odpadało, bo zmieniły się przepisy że
@Vinniczek: 2011, Syllabusa zmienili rok później, ale ja inżyniera robiłem cały czas starym programem, nie chciałem nic zawalić, bo potem były jaja z nieogarnięciem uczelni jak pogodzić przedmiot ze starego z nowym. Zamawiany był 2012
@miroslavski: masz rysunek techniczny ale dużo mniej niż na MiBM. Masz programowanie ale też mniej niż na infie. Masz teorie sygnałów, elementy robotyki ale znowu, dużo mniej niż na AiR.
@zackson: Aaaa, teraz rozumiem - bo myślałem że piszesz o mibm ;). To potwierdza to co słyszałem, że mechatronika to wszystkiego i mało konkretów. Taki kierunek ktoś sobie wymyślił... Z kolei w mibm nie da się chyba niczego zbytnio #!$%@?ć, bo to w zasadzie fizyka klasyczna i studium "współczesnych" metod pracy nad mechanizmami (ak choćby ten rysunek techniczny, bez którego ciężko cokolwiek ruszyć)