Wpis z mikrobloga

Koledzy pomocy. Dziś wsiadłem na rower i przy ruszaniu strzelił mi łańcuch. Miałem jeszcze pojeździć i w połowie sezonu lub na następny robić remont ale teraz nie ma wyjścia i trzeba już. Łańcuch jest do wymiany i korba też . Kaseta wygląda jeszcze dość dobrze, nie widzę na niej oznak zużycia, ale ewentualnie też mogę nową kupić. Miałem zestaw:
łańcuch - Sram PG99
korba - Shimano FC-M552
kaseta - Shimano CS-M770

Moje typy padły na takie części, trochę nie od kompletu, ale mam w dobrej cenie:
łańcuch - Shimano Dura-Ace-XTR 7701 9 Speed Chain
korba - Shimano Deore M610 10 lub Shimano SLX M670 10
i ewentualnie kaseta: Shimano Deore HG61 lub Shimano SLX HG80 9 lub zostaje stara

Czy taki zestaw ma sens i będzie ze sobą współpracował dobrze? Dodam że kaseta z tyłu musi być 9-rzędowa ze względu na mechanizm przerzutek (RD-M772 i SL-M770).

#rowery #rower #kolarstwo #mtb #pytanie
  • 6
@Ma5TeR: Po pierwsze, to wózek przerzutki zasadniczo nie musi być specjalnie kompatybilny z kasetą, za to musi z manetką.

Po drugie, #niechcemisie sprawdzaćco to za korby i kasety tu pokazujesz, ale kasetę należy wymienić, jak ma wyrobione zębatki, inaczej nowy łańcuch będzie od razu po niej skakać.

Po trzecie, przyjrzyj się łańcuchom KMC X.9 i Z.9, moim zdaniem X.8 (do ośmiorzędowej kasety) jest najlepszym, jaki mi się w życiu trafił.
@Golomp: @rmikke: @Ma5TeR: mam pytanie offtopicowe. Mogę wrzucić inne zębatki niż mam obecnie w kasecie? Chcę wrzucić dużo mniejsze a widzę, że kaseta jest ukształtowana po jakiejś tam paraboli w górę i nie wiem czy będą nadal działać po takich zmianach.
@Sacramoni: Możesz, jedyne na co trzeba uważać, to różnica między najmniejszą, a największą zębatką.

Oraz, jeśli to góral, to sensowniej jest zmienić korbę z górskiej na trekingową (48 zębów na blacie, zamiast 42-44).
Miałem jeszcze pojeździć i w połowie sezonu lub na następny robić remont ale teraz nie ma wyjścia i trzeba już.


@Ma5TeR: Albo można skrócić łańcuch o jedną parę oczek i jeździć przynajmniej do czasu, aż nowe części przyjadą ;)