Wpis z mikrobloga

@natjes: Służę uprzejmie, postaram się wytłumaczyć. W Polsce mamy problem zarówno w nieudolnymi interwencjami policji, jak i z rozbestwieniem kiboli troglodytów. Psychologia tłumu negatywnie weryfikuje próby rozładowania napięcia poprzez zwiększenie agresji. Policja jako instytucja na którą polski podatnik wydaje fortunę, powinna korzystać z taktyk działania opartych na prawie i dostępnych środkach uzupełniających, co ma na celu zwiększenie skuteczności i sprawności działania. Zastanów się co jest celem działania policji w sytuacji agresywnego
@sureshot: Ładna odpowiedź, nie spodziewałem się czegoś takiego. W sumie bardziej zastanawiała mnie postawa Pszemka, a nie sam problem kiboli.

Niemniej - zgadzam się w mniejszym lub większym stopniu z prawie wszystkim co napisałeś.
Oprócz jednej rzeczy: po przeczytaniu twojego komentarza mam wrażenie, że wg. Ciebie użycie broni było nieuzasadnione, bo można było działać innymi środkami. Piszę to tylko na podstawie filmików, które widziałem z zajścia - wydaje mi się, że
@natjes: Mnie jedno poraża... Korwin mówiło strzelaniu ostrą amunicją do tego, gzie śmierć byłaby praktycznie pewna, jak nie częsta. Tu doszło do wypadku i to pokazuje skrajny brak logiki JKMa - strzelać z ostrej do górników, ale jak gumowa kulka kibola ubije to dramat...
Nie zrozumcie mnie źle, ja bym górnicze bandy przepędzał, bo od lat żerują na naszej wspólnej kasie, ale przepędzał właśnie gumowymi kulkami, jak polewaczka/gaz zawiedzie... No nic,
@przemyslaw-wipler, co Ty #!$%@?... #!$%@?łeś do pieca i to porządnie. Ja rozumiem, że może chcesz się "podlizać" kibicom i ugrać nowych wyborców, ale stracisz wielu innych. Oby Korwin tylko pod Twoimi słowami się nie podpisał. Już chyba zapomniałeś o słowach "chcącemu nie dzieje się krzywda" a ten "kibic" ewidentnie dostał co chciał. W końcu widział, że biegnie w kierunku uzbrojonych ludzi ze złymi zamiarami.
@natjes: i jeszcze ten tak bardzo lubiany przez media, a tak bardzo nienawidzony przez wszystkich świetnych dyskutantów zabieg odwołania się do emocji - "powiedz to matce i dzieciom" zbrodniarzu, stoisz tam gdzie stało zomo. No przemek pojechał po całości, potem nawet na facebooku przepraszał za użycie sformułowania, że policja wykonała Karę Śmierci. Damage control musi być, ale to kabaret.
@wetnosekoala:

W sytuacjach w których do ludzi należałoby strzelać, to się nie strzela, a w sytuacji kiedy niewinny człowiek wybiega na boisko, to policja używa broni


Słowa J.K.M. Więc Wipler ciągnie tą samą tezę co Korwin.