Wpis z mikrobloga

Chcę się podzielić informacją o tym na co może liczyć maleńkie dziecko i jego matka w sytuacji zagrożenia życia maleństwa ze strony opłacanego całe życie NFZtu.
Jestem matką 9 miesięcznego maleństwa. Córka złapała jakiegoś wirusa i w wyniku odwodnienia (wymioty, biegunka) musi być pod kroplówką. trafiłyśmy więc do jedynego szpitala który nas przyjmie (brak prywatnych klinik które przyjełyby zakaźnego pacjenta). Sala wygląda jak na zdjęciu. Córka leży na skleconym przeze mnie 'legowisku' na którym śpię razem z nią. Szpital oferuje matkom leżaki wywrotki za 10 zł za pobyt i nie da sie na nich lezec z dzieckiem i używać w ciągu dnia. Karmię córkę piersią a że ma swoją wagę to odbywa się to na leżąco. Mimo moich starań córka nie śpi w swoim łóżeczku ale ze mną. Odkładana do snu bez kontaktu ze mna zanosi się płaczem czego nie chcę jej 'fundować' gdy ma problemy z brzuchem. Do pokoju w którym jesteśmy (3 osobowy) w każdej chwili mogą wprowadzić kolejnego pacjenta z inną chorobą, którą moze zarazić moje 9 miesięczne dziecko! Nie wspominając o tym że mogą to być dzieci w różnym wieku, które wzajemnie sobie przeszkadzają czego konsekwencją jest ciągły stres i brak snu co nie sprzyja rekonwalescencji.... Dostałam informację że szpital nie remontuje tego oddziału bo remontuje inne bardziej dochodowe (!). Ale Urząd Miejski pomalowali szczerym złotem bo tak za niemca było.
#szczecin #nfz #polska
NatureRule - Chcę się podzielić informacją o tym na co może liczyć maleńkie dziecko i...

źródło: comment_R354mTpEh8fiehb8yFICxAHbrl2pwIRa.jpg

Pobierz
  • 267
  • Odpowiedz
  • 1
@PierDacze: ale gdyby wsio bylo prywatne to i to by sie opłaciło pewnie. Sama zastanawialam sie czy nie pojechac za kase ratowac małą do niemiec... ale nie znam jezyka i nie moge znalezc nikogo kto pomoglby dowiedziec sie co i jak tam
  • Odpowiedz
@NatureRule: Z jednej strony współczuję, z drugiej jestem mocno zdziwiona Twoim sposobem wychowywania maleństwa. Dziecko nie potrafi spać bez Ciebie, nie potrafi jeść inaczej niż z cycka. Co by było, gdyby coś Ci się stało? Dziecko umarłoby z głodu i wycia, bo nie byłoby przyzwyczajone do przebywania z kimś innym niż z mamą? Naprawdę dużo zajmowałam się maleńkimi dziećmi, opiekowałam się też maleńkim, kilkumiesięcznym dzieckiem w szpitalu na zmianę z bratem,
  • Odpowiedz
W domu też śpisz non-stop z dzieckiem


@krasecz: A co w tym dziwnego, że 9-miesięczne dziecko śpi z matką? Większość dzieci w tym wieku "nie umie" spać osobno, błyskawicznie się budzi, płacze... A poza tym dla karmiącej matki to też wygoda. Będziesz miał kiedyś dziecko to sam zobaczysz.
  • Odpowiedz
@NatureRule: @wykopnieta: No tyle, ze @piotr-maszkar ma racje. Dziecko musi miec swoje miejsce do spania i tyle. Nie ma spania z rodzicami, bo potem faktycznie na chwile nie bedziesz mogla zejsc z pola widzenia. Ja z dziecmi dwa razy przebywalem w szpitalu i nie bylo to jakies bardzo traumatyczne przezycie. Fakt ze w niektorych szpitalach nawet lezaka nie daja, ale kto ma o to zadbac? Jest cos takiego jak inicjatywa
Janusz_Radek - @NatureRule: @wykopnieta: No tyle, ze @piotr-maszkar ma racje. Dziecko...

źródło: comment_swQtgzDsFzmaqYeqhPa05nI3NCp6h2Qq.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Jakub_Puchatek: Ummm mam dość duży kontakt z nowo upieczonymi mamami i muszę ci powiedzieć, że dziecko, które śpi non-stop z matką to duże wyjątki. Oczywiście dzieci płaczą gdy są same i nie mogą zasnąć ale jest to normalne zachowanie dziecka. Nie można natomiast na każdy płacz dziecka przylatywać i latać wokoło niego non-stop. Są to błędy wychowawcze, które mogą mieć zły skutek w przyszłości. Uwierz mi dziecko, które płacze prędzej czy
  • Odpowiedz
  • 1
@ateibok: dzieci sa rozne. Nauczenie dziecka butleki to troche tresura na poczatku stresujaca dla malenstwa. Jezeli mozna to lepiej nie przechodzic na butle... jakby trzeba bylo to da sie to zrobic ale jak mozna nie to nic na sile. Sale dla takich pacjentow to masowka czesto bo jak wspomnialam leczenie takich maluchow jest nieoplacalne... ale konsekwencje tego moga byc tfu tfu niefajne jak ktos kogos zarazi jakims kolejnym swinstwem... kazdy zarazliwy
  • Odpowiedz
@krasecz: Ale cała ta dyskusja jest bez sensu. To ona jest matką i to ona decyduje jak wychowa swoje dziecko. Nie tłumaczmy sobie tych urągających warunków w szpitalu tym, że 9-miesięczne dziecko jest nauczone spać z matką! Płacę 1000 złotych miesięcznie składki zdrowotnej i widzę co mnie czeka gdy moje dziecko będzie musiało trafić do szpitala. Jak idę prywatnie do dentysty to on robi swoje a ja w tym czasie oglądam
  • Odpowiedz
poszukaj fundacji ktora moglaby pomoc zfinansowac lozka dla mam itd. Ale nieee... lepiej niech ktos cos zrobi.


@Janusz_Radek: #!$%@? płacę 1000 zł miesięcznie i jeszcze mam szukać fundacji i zbierać podpisy xD? Gdzie za połowę tej ceny mam abonament w prywatnym szpitalu o standardzie 3 razy lepszym?
  • Odpowiedz
@NatureRule: Typowy przykład od pieluszkowego zapalenia mózgu, które głupie wykopki jak zwykle łykają. Dziecko ma łóżeczko jak widać na zdjęciu ale NIE mamcia musi leżeć obok swojego dziecka 24h na dobę więc mu zrobiła łóżko na ziemi. 9 miesięcy i ciągle karmi piersią od czego czas najwyższy odejść. Pewnie biedne dziecko będzie karmione jeszcze wieku 2 lat bo mamcia go kocha a mleko zdrowe. Tragedia wielka też że mamcia nie dostała
  • Odpowiedz
@Jakub_Puchatek: Ummm czytałeś może cały wpis autorki? Prywatni nie przyjęli bo się im nie opłaca. A gdzie tu urągające warunki dla dziecka? Ma gdzie leżeć i otrzymywać opiekę medyczną. Szpital ma ważniejsze potrzeby niż kupowanie matkom łóżek.
  • Odpowiedz
@NatureRule: Każdy zaraźliwy przypadek powinien być izolowany? No to szpital powinien być pół izolatką a lekarze tylko w kombinezonach ochronnych. Serio jesteś przewrażliwiona i wychowujesz swoje dziecko w stylu nic na siłe co odbije ci się w przyszłości.
  • Odpowiedz
@krasecz: Bo w Polsce mało kogo stać na prywatny szpital po tym gdy zostaje ograbiony ze składki zdrowotnej, dlatego jest ich mało.

Ma gdzie leżeć i otrzymywać opiekę medyczną.


@krasecz: Rozumiem, że dla Ciebie szmata na podłodze jest wystarczającym komfortem do odzyskiwania zdrowia, ale to chyba tylko dla Ciebie.

Szpital ma ważniejsze potrzeby niż kupowanie matkom łóżek.


@krasecz: To ja chętnie zawrę taki deal: przestaną mi zabierać 1000 zł
  • Odpowiedz