Wpis z mikrobloga

@m21d24: i gdyby każdy właściciel aut z tego zdjęcia o nie dbał w większości przypadków pewnie jeździłyby do dzisiaj. Możliwe, że nawet jeżdżą :D
@bkwas: Bo kto wtedy myślał, że ich auto za kilkadziesiąt lat będzie ikoną kultu. Posiadali, użytkowali i potem się pozbywali. A samochody niknęły na złomie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Inguz: Tyle, że dzisiaj dzieje się to samo. Przecież za 30 lat, też ktoś będzie wspominać auta 2010 wzwyż, nazywając je klasykami chociaż nam się to we łbie nie mieści : D
@bkwas: No nie wiem. Spójrz na dzisiejsze samochody (te klasy średniej oczywiście, bo jakieś sportowe bmw, mercedesy itp. na pewno ktoś sobie zachowa). Nie są produkowane z taką trwałością i z takich materiałów jak te starsze? Teraz mało który samochód ma chromy, drewno i wygląd, który powodowałby, że gdyby to auto było kobietą, to byś je wychędożył.

@Inguz: ale to samo przecież pewnie sądzili nasi starzy. Kto by kiedyś pomyślał że fiat 125p będzie klasykiem o którego w 2015 roku ze świecą szukać?

Fakt, ciężko mi teraz znaleźć dzisiejsze auto które mógłbym wskazać za klasyk w 2040, ale na pewno będą jakieś.
@bkwas: Wydaje mi się, że wszystko przez sentyment do przeszłości. A pokolenie wstecz raczej nie myślało o tym, żeby jakiekolwiek auto trzymać jak jest stare i można kupić "nowe, ładniejsze, wygodniejsze i z zachodu".
W przyszłości samochody może będą produkowane jeszcze inaczej, z innych materiałów, że sentymentalistom zatęskni się do tych "starych".