Wpis z mikrobloga

@Groteska:

Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej!

My powinniśmy przede wszystkim kochać bliźnich i uznać miłość Boga do nas, że ona jest. W tej miłości wytrwać, czyli uskuteczniać miłość, o której definicji uczył nas Jezus w Dobrej Nowinie.
@Groteska: J 21,1.15-19

Wydawało mi się jednak, że tłumaczenie zawarte w Biblii Tysiąclecia ma głębszy sens. Zajrzałem więc do oryginalnego tekstu greckiego, by to sobie wyjaśnić. Okazało się, że Jezus pyta: αγαπαζ με (agapas me) a Piotr odpowiada: φιλο τε (filo te). Jezus zatem pyta Piotra czy ma wobec Niego miłość agape, a Piotr odpowiada, że ma tylko miłość przyjacielską, że bardzo Go lubi. Od tego greckiego słowa pochodzi, na przykład,
@Groteska: Ja tam uważam, że świat to iluzja stworzona przez jakąś nadistotę tylko jeszcze nie wiem czy ona w pełni panuje nad tym wirtualnym stworzonym przez siebie światem i wsio toczy się wg ustalonego scenariusza czy wszystko żyje swoim życiem a ta nadpostać tylko od czasu do czasu moderuje i nanosi poprawki.
Odpowiedzią na Twoje pytanie będzie więc; to nie miłość - to ciekawość i ewentualnie respekt.
@michalkosecki:

Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich (J 15,13)

Ale inna miłość też jest, tylko nie jest najdojrzalsza. Przynajmniej tak wnioskuję z tego cytatu. Chyba, że znowu tysiąclatka coś tu przemienia.