Wpis z mikrobloga

Mireczki, chciałbym napisać kilka słów o #emigracja i generalnie o #antypolonizm-ie jaki panuje ostatnio w "polskich mediach". Generalnie rzecz ujmując, jestem przerażony tym jak bardzo Polska przeszkadza niektórym i jak wiele są oni w stanie zrobić, żeby nasz kraj uziemić na wieki wieków.

Jak pisał nasz "ulubiony", znany głównie z żarcików o żydach, Hans Frank:

Polacy muszą być tak biedni, by sami chcieli dobrowolnie jechać na roboty do Niemiec, bez żadnych łapanek.

Ciężko dzisiaj nie odnieść wrażenia, że kraje zachodu - z Niemcami na czele - wcale nie odpuściły tej (zbrodniczej przecież!) retoryki, jednakże przekuwając ją na dyplomację. Przez 11 lat Polski w Unii Europejskiej nie widzę ŻADNYCH plusów bytności mojego kraju w tym nowotworze - nawet na drogi i pociągi mogliśmy się zapożyczyć, kredyty byśmy kiedyś spłacili, składki unijne będziemy płacić zawsze. Rolnicy nie musieliby brać śmiesznych dopłat, bo nikt by im nie zabronił sprzedawać swoich produktów (limity).

Za to minusów jest bez liku:
- harmonizacja (zrównanie cen) była wymuszona przez Berlin, oczywiście w akcie obrony niemieckiej przedsiębiorczości - kto by kupował w Niemczech, kiedy mógłby kupić w Polsce o połowę taniej? Kuchenka gazowa w 2004 w Polsce kosztowała 600zł, w Niemczech - 400 euro
- nie zharmonizowano wynagrodzeń, chociaż początkowo mydlono Polakom oczy, że po wejściu do UE w okresie przejściowym Polska będzie dostawać dopłaty na wyrównanie zarobków Polaków z tymi na zachodzie - oczywiście po akcesji temat zniknął
- zamiast tego, kraje zachodnie - głównie UK i Niemcy - zrobiły sobie z Polaków bazę napływowej, taniej i darmowej w pozyskaniu (Polska płaci za wykształcenie) siły roboczej - jak w mokrych snach Hansa, Adolfa i świty
- UE narzuca nam swoje buble legislacyjne kompletnie nieprzystające do polskich realiów, dzięki czemu Polacy jeszcze bardziej się przekonują do #emigracja - "bo tu to nic załatwić nie idzie"
- Masa wrogich przejęć w wyniku których polskie, rokujące firmy stają się montowniami zachodnich koncernów, zaś Warszawa nie ma żadnych narzędzi do obrony przed takimi działaniami - wszystko w imię "równej konkurencji"
- Dotacje unijne to zwykłe kredyty, spłacimy je z ogromną nawiązką
- Nie możemy zmniejszyć importu i ograniczyć emigracji w celu pobudzenia lokalnej koniunktury, jak to zrobiła np. Korea Południowa (startowała z poziomu Polski, dziś koreańskie firmy - np. Samsung - spychają niemieckich konkurentów na boczny tor)
- Nie mamy nawet polskich mediów - 80% polskiej prasy wydaje szwajcarsko niemiecki Ringier Axel Springer, w którego interesie jest lobbowanie na rzecz Niemiec, z telewizją jest niewiele lepiej.

Oczywiście, lemingi uważają powyższe za "podpalanie polski", bo tak im wmówiła rządząca platforma i przez lata to był najpopularniejszy pogląd. Dziś, gdy Polacy budzą się z letargu, kiedy zaczynają sobie zdawać sprawę, że rządzi nami banda zdrajców to już się zaczyna - antypolskie media lobbują na wszelki sposób, żeby Polacy wyjechali, zajęli się czymś byle tylko nie zrobili kroku naprzód. Nie kochani #60kopiejekzawpis i #60centowzawpis, to już nie przejdzie. Polska musi stać się krajem rządzonym przez Polaków dla Polaków. Musimy, wzorem Korei Południowej, ograniczyć import, ograniczyć emigrację, zrepolonizować kapitał i patrzeć jak Polska gospodarka rośnie w siłę. Oczywiście, prawdopodobnie oznacza to opuszczenie UE, ale przykład UK pokazuje, że jednak się da (Bruksela, wbrew oczekiwaniom, jakoś nie grozi palcem) - zresztą nikt nikomu nie może zabronić zerwać sojuszy, ludzie, ocknijcie się. Nie możemy postępować jak kraje zachodnie teraz - musimy robić to, co oni robili gdy byli tak biedni jak my (oni wtedy uszczelniali granice, nie je otwierali, nakładali wysokie cła na import, obniżali podatki i cięli koszty - UE nakazuje nam działanie dokładnie odwrotne), musimy odbudować polską gospodarkę. Dość niemieckich marionetek na wiejskiej! Resztę zostawiam Wam do rozmyślań. Myślę, że wiecie co musimy zrobić jesienią. To będą najważniejsze wybory wolnej Polski.

tl;dr
Polska jest rządzona przez bandę unijnych pachołków wspomaganych przez unijne media, zachęcające do emigracji i zniechęcające do działania na rzecz polski, bo nie chcą konkurencji w gospodarce.

#polityka #rozwazania #polskocentryzm
  • 10
@piker: Polska jest rzadzona przez tych ktorzy chca miec swoje brzuchy pelne kosztem naszych.

Chce wyjechac nie dlatego ze slabe zarobki a dlatego ze to panstwo jest przesiakniete wszystkim co najgorsze i swiadomosc tego ze zyje w tym gownie mnie odpycha.
jakies 75% Polakow głosowało za wejsciem do Unii.Chyba wiedzieli co chcieli.


@onkel: Bzdura, 80% tych ludzi nie mała pojęcia na co się pisze. Obiecywano dobrobyt, unijne zarobki i wszystko co się da. Należy rozpisać referendum na zasadzie tego brytyjskiego, a samo referendum poprzedzić rzetelną akcją informującą ludzi o wszystkich plusach i minusach bytności w UE, bo w 2003r o minusach NIKT nie mówił - wręcz kłamano, że układ z Schengen i
@piker: Ja to widze tak. Mieli swoj czas, przez 21 lat nie pokazali mi niczego coby wymagalo odemnie myslenia ze chce tu zostać tak wiec trudno. 3 Lata mam DG i stracilem na tym 5lat zycia po tych nerwach
@b0dzi0: Ale kto miał swój czas?! Te niemieckie popychle? Przecież TO NIE SĄ POLSCY POLITYCY! To są kukły, marionetki. Tusk nie dostał intratnego stołka za bycie doskonałym dyplomatą tylko za forsowanie interesów Niemiec. Dopiero nadchodzi czas, że dzięki szerokiej dostępności Internetu, Polacy zaczynają klarować sobie własny światopogląd, jeszcze kilka lat temu decydujący był głos pokolenia offline - usłużnie zaznaczającego kratki, które kazali zaznaczyć w TV/Kościele. Oczywiście, propaganda w internecie też istnieje,
@piker: Tak naprawde przyszle wybory pokaza kto i gdzie sie liczy. Osobiscie do Kukiza sam mam taki lekki dystans bo poprostu nie ufam ludziom. Ja widzialem juz ile cierpienia przeszlo przez moja rodzine i dalszych krewnych stad chce sie od tego uchronić i dlatego wyjezdzam. Z radoscia natomiast w trakcie odlotu pokaze srodkowy palec do tejze ziemi.
@b0dzi0: To, co sobą reprezentujesz jest najlepszym potwierdzeniem sukcesu antypolskiej polityki Niemiec, Francji i Anglii - sojuszu faktycznie trzymającego władzę w Europie. Sam Adolf Hitler pisał, że Polacy to taki naród, że zniszczyć go może jedynie powolne zarażanie nienawiścią do własnego kraju i narodu - jak widać, jego spuścizna powoli wchodzi w życie. Przykre to.
@piker: Sam narod sobie winny, ze takich przywódców sobie ubrał w garniaki i wepchał do sejmu. To mnie najbardziej ciekawi, ze nie ma polaka ktory by powiedzial dobrze o naszym "cyrku" na wiejskiej a i tak widnieja tam te same glowy co zawsze.
@b0dzi0: Bo skąd szary człowiek miał mieć wiedzę kto jest kto? Z jakim programem startuje? Dlaczego tam jest? Dziś mamy internet, szybkie spojrzenie na wikipedię i od razu mamy informacje. Jeszcze 10 lat temu decydowali ludzie, którzy nie mieli skąd zasięgnąć wiedzy, więc wierzyli w to, co im pokazywała TV.

Zresztą to bardzo optymistyczna rzecz - jesteśmy pierwszym pokoleniem, które mam tak sprecyzowane poglądy, wie czego chce, lustruje i rozlicza polityków
@piker: Nie hejterem a bardziej nie mam juz nadziei na to, ze zmieni sie to na tyle ile bedziemy chcieli. Historia to pokazuje, nie liczac Kazimierza Wielkiego to kazdy nasz wladca tak naprawde był słaby.