Wpis z mikrobloga

@sirrek: No wiem, wiem, czytałam, chociaż już na tyle się to porozjeżdżało, że sama nie pamiętam, jak wyglądały niektóre wątki w książkach. Ale z tego, co wiem, Martin czuwa też nad rozwojem alternatywnych historii w serialu.
@diabLEEca: Może i masz rację. Ale jedną w tym wszystkim napisałaś ogromną bzdurę:

popsuł sobie wzrok od nadmiaru przyswajanej wiedzy (czytania książek) i musiał zacząć nosić okulary, co jeszcze bardziej pogorszyło jego wizerunek brzydkiego, nielubianego grubasa.


Wzrok nie pogarsza sie od czytania książek. Nawet jeśli czyta się w słabym oświetleniu. To mit.

Wzrok pogarsza sie ponoć od stresu. To by tłumaczyło dlaczego tak wiele osób pogorszył się w czasach szkolnych/na studiach
@diabLEEca: I ci wszyscy okularnicy nie noszą okularów dlatego, że siedzieli z nosami w ksiązkach, tylko dlatego, że byli dręczeni w szkole i mieli dużo więcej stresu niż inne dzieciaki.

To też swoją drogą tłumaczy dlaczego więcej chłopców nosi okulary niż dziewczynek. Dziewczynki w większosci przypadków zawsze maja o wiele łatwiej w dziecinstwie.