Wpis z mikrobloga

@nama: to bernardyn? do mnie psiak przyjechał jak miał 7 tygodni, teraz ma 5 lat i dalej zachowuje sie jak szczeniak :D nic tylko by się bawił, ale chociaż już nie gryzie wszystkiego co mu wpadnie pod mordke :)
@d_____b: nie wiem co wszyscy mają z tym bernardynem :D bardzo często ludzie mylą te rasy, a kto tam widział czarnego bernardyna :> to berneński pies pasterski, popularnie zwany berneńczykiem. Ja mam nadzieję, że bąbel szybko wyrośnie z gryzienia wszystkiego, teraz tylko czekać aż zęby zacznie wymieniać i będą dopiero inby. Jakiego masz psiura, poka, kocham wszystkie pieski <3
@sonix111: to u mnie takich problemów nigdy nie było, wiadomo, szczeniackie akcje zawsze się trafiają, ale jakichś strat większych niż pogryziony but czy zdeptane kwiatki nie mieliśmy. Co za inby Twój bernol odwalał?
@nama: generalnie to moj rozowy jest fanatykiem ogrodu. Wywalic kilka stowek na jakis patyk z fioletowym zwienczeniem i otoczyc go ksiezycowymi kamieniami z krk to tak jak dla mnie wypic piwo. Mimo przemyslnych plotow, systemow linek i innych zabezpieczen niewiele roslinnosci przetrwalo. W domu natomiast kilkanascie butow, wszyskie rekawy w bluzach dzieciakow, tynki na scianach. Ale wybaczylem wszystko po tym jak zalatwila ksiedzu sukienke, w tym roku ksiadz juz nie przyszedl
@sonix111: o kurde :D u mnie też ogród jest dość ważnym elementem :> i zwłaszcza moja mamałe hobbystycznie sprowadza rzadkie okazy, ale jako że przyjaciele rodziny mają szkółkę drzew i krzewów ozdobnych kilometr dalej to każde zniszczenie jest super pretekstem żeby jechać coś kupić nowego :D Natomiast u mnie sprawdziło się nauczenie psiaka przybiegania na komendę, mały jak zaczyna buszować tam gdzie nie powinien po prostu jest przywoływany i przylatuje w
@nama: Ależ oczywiście. My z uwagi na dzieci, obowiązki służbowe, delegacje trochę zaniedbalismy wychowywanie szczeniaka i stąd ułożeniem ona nie grzeszy. Teraz mamy trochę więcej czasu i próbujemy naprawić błędy. Nie jest łatwo, ale widać powolny progres. W kazdym razie jestem pewny, że każdy kolejny pies u mnie w domu to będzie właśnie bernenczyk. Rozowy zaczyna nawet myslec teraz o dokupieniu samca w wiadomych celach :)