Wpis z mikrobloga

Dzis na wtmit jest 90cio lecie profesora Eugeniusza Skrzymowskiego. Pan dzieki któremu w szczecinie byl przemysl okrętowy oraz obecnie są ksztalceni nowi okretownicy.
Oczywiście są prezesi stoczni z gdańska, szczecina i innych firm do tego masa profesorów mocno juz leciwych.
Rzadko się spotyka takie osoby.
#szczecin #morze #okretownictwo #zut #morze #statki
kowalale - Dzis na wtmit jest 90cio lecie profesora Eugeniusza Skrzymowskiego. Pan dz...

źródło: comment_ze6ZAl4n0rHtiMXZYVOAvYdP04dU5paC.jpg

Pobierz
  • 6
@kowalale: Po co się kształci okrętowników jak nie mamy stoczni? Jak liczne są te kierunki bo coś wątpie, by te parę małych firemek w regionie zajmujących się budowaniem jachtów było w stanie ich przygarnąć.
A jeśli mają pracować za granicą to super inwestycja w studentów #!$%@?.
@mateusz-zp: za pół roku kończe mgr z oceanotechniki to Ci powiem jak dokładnie jest z pracą.
ale;)
studentów co rok wychodzi ok. 15, do tego z firm:
Morska stocznia remontowa : szczecin i Świnoujście w samym szczecinie ponad 500 osob;)
Finomar ponad 200 osob
na terenie szczecińskiego parku przemysłowego ok. 40 firm
do tego biura projektowe ( są polskie, norweskie i amerykańskie w szczecinie)
warsztaty szkutnicze itp itp:)
naprawdę to pare
@kowalale: Nieśledze ostatnio rynku więc trudno mi powiedzieć. 15 absolwentów to spoko. Mogło by być nawet ich ze 30 ale na bank nie ok 80.
Problem w tym, że większość firm o których mówisz nie jest zorientowanych na budowę statku a raczej na ciężki przemysł (mam nadzieję, że tutaj się mylę.). Interesuje się tym tematem bo jestem lokalnym patriotą który zwraca uwagę na wszystko, a jedyne pozytywne informacje o których ostatnio
@mateusz-zp: co do przedmiotów technicznych nigdy nie miałem problemów, na pierwszym stopniu ,matma, fizyka, mechanika, wytrzymałość itp Fajne przedmioty tworzące zysk dla wydziału ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Teraz mamy mechaniki konstrukcji itp.
Ogólnie wystarczy chcieć i wszystko się uda.
Co do Finomaru, byłem niedawno, nawet tu zdjęcia wrzucałem, aktualnie remontowali pare statków:)
To samo w Gryfii ostatnio byłem i tylko jeden dok był pusty. (niestety gryfa wygląda