Wpis z mikrobloga

@Pylica: Przy młotkowym podłóż folię :-) Tylko czekać na potop. Zainwestuj w grete, albo zrób samoróbkę z młotkowego i stojaka do wiertarek. Tym to się tylko #!$%@?...
Ale Lager mam nadzieję będzie udany, skool !
@BrowarPERUN: to nie trolling, nawet kopyra o tym mowil, choc nie jest on jakims guru, wiadomo, po co sie upierasz o cos, co ewidentnie widac na polkach sklepowych i u piwowarow domowych? chcesz, to lej pod kapsel wyrocznio, ja mowie, jaka jest druga szkola i tyle
@RomeYY:
Po pierwsze - nie mieszaj piwowarstwa domowego z komercyjnym. Technologie rozlewu są tutaj bardzo różne.
Po drugie - gdzie mówił i co mówił Tomek K.? Coś mi się zdaje, że mówił dobrze, ale zrozumiałeś jak chciałeś.
Po trzecie - to, że coś jest praktykowane, nie znaczy, że jest to dobrze.

OK, wyjaśnię Ci pokrótce, skoro nie wiesz o co chodzi:
największym wrogiem gotowego piwa jest tlen. W piwowarstwie domowym nie
@BrowarPERUN: po drugie zobacz jeszcze raz co Kopyra mowil i dlaczego tak sie robi (wspominal takze o browarach komerycjnych), jest to druga szkola skoro ty robisz inaczej w piwowarstwie domowym, ale widocznie swoje dogmaty przyjmujesz za jedyne prawdziwe, nawet inni pisza, ze "w butelce musi zostać ze 2-4 cm powietrza, dla drożdży" takze nie wmawiaj innym, ze trzeba lac pod kapsel i od razu napisalem, ze kopyra nie jest guru i
@RomeYY:
sory, nie podałeś mi nawet miejsca w którym w/w kopyra tak mówi, nie mówiąc o rozwinięciu skrótu "inni też tak piszą".
Podałbyś choć jeden sensowny argument, ale nawet tego nie możesz zrobić. "Dla drożdży" - super argument, przekonałeś mnie, teraz wszyscy wiedzą o co chodzi.
Napisz coś merytorycznego, zamiast skupiać się na docinkach ad personum.
@BrowarPERUN: przeciez sam mowisz,ze zle go zrozumialem, wiec pewnie ty go dobrze zrozumiales i wiesz co mowil, wiec po co mam dawac linka, no ale masz, bo widocznie tego nie widziales, ale mimo wszystko, wyraziles zdanie i nie ja zaczalem ad personum.
a inni to np. piwo org, wystarczy poczytac
@RomeYY:
"inni to piwo.org" swietny, konkretny i merytoryczny argument. ostatnie pare lat najwyrazniej zylem w bledzie,ale na szczescie sa ludzie,ktorzy wskazuja mi bledy i dzieki ktorym moge sie czegos nauczyc. Dziekuje za ta lekcje :)
@BrowarPERUN: stary, wejdz na piwo org i wpisz butelkowanie czy co tam ci pasuje i poczytaj, mam ci poszczegolne strony przytaczac? ile ty masz lat? #!$%@?, nie mam na ciebie juz sil, naprawde
@jcollier: owszem. Nie wiem czy to mądre, ale jak zebrało się 8 januszy piwowarstwa i zaczęło kosztować to wiele nie zostało :D Udało się zabutelkować koło 12 litrów i to piwo sobie poczeka. Przykro mi, ale świadomość stworzenia czegoś tak dobrego była tak nieopisana, że dobrze, że chociaż te 24 butelki się ostaly.