Wpis z mikrobloga

Mirki, czy wy też tak macie, że kiedyś lubiliście grzebać w ustawieniach, zmieniać softy itp, a teraz chcecie, żeby po prostu działało? Właśnie dlatego nie instaluję #windows10 . Po co, skoro #windows7 chodzi dobrze. Jeszcze gdybym grał, no to można się zastanowić, ale w przeciwnym wypadku? Po części kieruję to pytanie do bojówki #android
#komputery #pytanie
  • 83
  • Odpowiedz
@kamil150794: Tak mam i z przerażeniem trochę czytam o smartfonach, że trzeba jakieś dziwne jazdy uskuteczniać, żeby się dało korzystać, żeby bateria dłużej trzymała itp. Niby siedzę w IT i powinienem mieć smykałkę do takich rzeczy, ale zwyczajnie mi się nie chce
  • Odpowiedz
teraz chcecie, żeby po prostu działało


@kamil150794: Ja nie chcę, żeby "po prostu działało", bo wtedy wszystko działa nie do końca tak jak chcę. Ale też nie "grzebię w ustawieniach", tylko jednokrotnie po zmianie urządzenia lub oprogramowania przeglądam wszystkie ustawienia i zmieniam te, które mi nie odpowiadają.
  • Odpowiedz
@kamil150794: tez tak mam - dlatego kupie windows phone za jakis i aktualizuje do windows10.

android po milionach tweakow, romow itd dalej chodzi jak gowno jak chce sie go uzywac do czegos wiecej niz dzwonienia, zauwazalnie poprawic nie da sie nic, za to bez problemu mozna zauwazalnie cos zepsuc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

win7 porzucam, bo win10 chodzi zdecydowanie szybciej, ma wszystko poukladane, a nie jakis chaos
  • Odpowiedz
@trebeter: czemu? jeszcze brak przesiadki na Vistę bym zrozumiał, ale Win7/8 działa jak złoto. Od 2 lat mam system bez reinstalki, zero 'konserwacji', tylko co jakiś czas antywirusem przelecę. Nic się nie tnie, śmiga jak nówka, ani razu mi się nie wykrzaczył.
  • Odpowiedz
@kamil150794: jestem testerem wszelkich nowości, czy to win10 czy to nowe romy nawet w fazach w ktorych sie nie da ich uzywac, kernele itp, ale zawsze mam cos stabilnego w zapasie. Nawet linuxa zawsze mam np manjaro experymentalne, office sprzed 3 lat w debianie mnie mierzi. Po prostu lubię nowe cyferki :D. Rowniez sterowniki np do grafiki wersje rozwojowe, bety programow, przegladarki np chrome devchannel, firefox aurora/developer itd.
  • Odpowiedz
@deroo: raz, że nie wiem po co miałbym zmieniać, nic mi tutaj nie brakuje
dwa, używam mocno pamięciożernych programów do pracy, a ramu już mam max, gdybym chciał nowszy system, musiałbym mieć więcej ramu, co wiązałoby się z wymianą całego komputera(potrzebowałbym 64bitów)
  • Odpowiedz
@trebeter: nowe wingrozy są po prostu stabilniejsze i dużo szybciej działają, zwłaszcza jeśli system jest nagrany na dysku flashowym, a nie SSD

co do kwestii RAMu, to jasne, w takim wypadku nie ma sensu się przesiadać na siłę
  • Odpowiedz