Wpis z mikrobloga

Mirki, czy wy też tak macie, że kiedyś lubiliście grzebać w ustawieniach, zmieniać softy itp, a teraz chcecie, żeby po prostu działało? Właśnie dlatego nie instaluję #windows10 . Po co, skoro #windows7 chodzi dobrze. Jeszcze gdybym grał, no to można się zastanowić, ale w przeciwnym wypadku? Po części kieruję to pytanie do bojówki #android
#komputery #pytanie
  • 83
  • Odpowiedz
@jacekprim: Mam tak samo jak ty. Jednakże w takim Windowsie nie sposób przejrzeć wszystkich ustawień. Przez lata ogarniałem, co przestawić, żeby miał jak największą stabilność. Teraz mam to zanotowane, żeby nie zapomnieć, jak będzie trzeba format robić.
  • Odpowiedz
@graf_zero: Dupa a nie przechodzi. Po prostu stajecie się nudnymi dziadami w "młodym" wieku i tyle. Są ludzie co modyfikują sprzęt, grają na kompie, itd. mimo wieku 40+ i mimo pracy, dzieci itd. kwestia tylko stawania się nudnym dziadkiem lub nie.

Po co modyfikować, by coś działało lepiej, dłużej i dało się oszczędzić 10 razy tyle czasu co na zmarnowanie by to poprawić? Zero w tym sensu, lepiej nic nie robić,
  • Odpowiedz
@Loloman: Nie, absolutnie nie tak jak to widzisz. Po prostu wraz z wiekiem zakres dostępnych hobby/zainteresowań/pasji ZNACZNIE się rozszerza.
Możesz się zajmować rzeczami które są bardziej zajmujące niż gry komputerowe, lub dają większą satysfakcję.
  • Odpowiedz
@Loloman: Kwestia tego, czy ktoś to lubi, czy nie... Ja po prostu wyroslem z tego trochę. Kiedyś mnie jaralo składanie i ulepszanie kompa. Teraz mam laptopa w którym tylko ogólnikowo wiem co mam. Żeby tak dogłębnie grzebać w urządzeniach, to musi to być naszym hobby, a z niektórych się po prostu wyrasta i to nie kwestia dziadzienia, tylko zmiana hobby :-)
  • Odpowiedz
@Loloman: Jak używasz kompa do pracy, to chcesz, zeby dzialal, a nie sypal bledami i wywalał aplikacje chwile przed końcem roboty.
Jak chcesz dlubac w sprzecie to instalujesz jakies gentoo albo inne debiany.
  • Odpowiedz
@Trollunio: @graf_zero: @Zergall: Komputer to nie tylko gry, też narzędzie pracy, czy zwykłe urządzenie do codziennego korzystania. Jak patrzę na ludzi co nie modyfikują windowsa, sprzętu to mi ich żal. Dzięki prostym modyfikacjom oszczędzam tyle czasu że gdybym ich nie zrobił to by mnie #!$%@? trafiła bo tyle czasu bym marnował. Zwykle ustawienie gestów w przeglądarce to oszczędność zapewne w roku setek godzin i to bez żartów. Inne ustawienia
  • Odpowiedz
@kamil150794: Mam dokładnie tak samo. Jeszcze kilka(naście) lat temu byłem czynnym członkiem Open Source Community, raz na dwa tygodnie zmieniałem dystrybucje Linuksa (ba! tworzyłem nawet własne), testowałem telefony na dziwnych systemach przed-androidowych. Cuda wianki Panie!

A teraz? Macbook bo chcę stabilności, nawet tapety nie zmieniam z domyślnej, iPhone bo Android wykrzaczał się raz na tydzień. Tak to jest, jak się starzejemy. :-)
  • Odpowiedz
@kamil150794: Ja swego czasu to nic tylko instalowałem linuxy i zmieniałem softy na komórce a teraz to nawet nie chce mi się przywrócić ustawień fabrycznych w telefonie który czasami się restartuje bez powodu.
  • Odpowiedz
@Loloman: Co innego prosta modyfikacja, a co innego wgłębianie sie w szczegóły.
Mam gesty, mam adblocka, mam sporo wtyczek... Ale to są te same opcje od lat. Nie szukam optymalnego zestawu gestów, nie patrzę czy mogę kompa podkręcić, a jeśli tak to jaki program do obsługi wiatraka, a może inny zestaw sterowników do karty graficznej wrzucę?

Kupuję komputer, włączam, instaluję windę jak nie ma, i używam.
I używam intensywnie. Mam komputery
  • Odpowiedz
@Loloman: Po części masz rację, ale myślę że mocno przesadziles z tymi godzinami zaoszczedzonymi... Ja jestem młody, 24 lata u pracuję intensywnie i na kompie i na telefonie i mimo że mam wiele dodatków, programów ułatwiających i usprawniających pracę, to tak jak wspomniał @graf_zero są to standardy od kilku lat, które są dla mnie naturalne i w pełni mi wystarczają. Samochodu tez nie tuninguje od razu po kupnie, wole kupić gotowy
  • Odpowiedz